Porozumienie TVP z Polską Radą Ekumeniczną

W środę, 20 października Zarząd Telewizji Polskiej S.A. podpisał porozumienie z przedstawicielami Polskiej Rady Ekumenicznej rozszerzające działalność Redakcji Audycji Ekumenicznych w ofercie TVP.

Sprawdź ofertę kanałów TVP w PROGRAMIE TV

Podczas wydarzenia Polską Radę Ekumeniczną reprezentowali: Biskup Andrzej Malicki – prezes Polskiej Rady Ekumenicznej, Arcybiskup Abel Andrzej Popławski – Wiceprezes PRE, Ks. dr Grzegorz Giemza – dyrektor biura PRE, diakon, Halina Radacz – kierownik Redakcji Audycji Ekumenicznych TVP oraz Ks. Łukasz Leonkiewicz – z Redakcji Audycji Ekumenicznych TVP.

Chrześcijaństwo jest we współczesnym świecie religią stawianą przed szczególną próbą. Jest to najbardziej atakowana religia na świecie, ponosi najwięcej ofiar i doświadcza straszliwych prześladowań. Codziennie giną chrześcijanie wielu obrządków. Mamy nadzieję, że to porozumienie wzmocni naszą gotowość do dawania świadectwa i dobrze przysłuży się wiernym – powiedział Prezes Telewizji Polskiej, Jacek Kurski.

Znaczenie porozumienia podkreślił w swoim wystąpieniu również Członek Zarządu TVP, Mateusz Matyszkowicz – Polska jest domem – dlatego chętnie odwołujemy się do jej dziedzictwa, którym jest I Rzeczpospolita. To tu spotkał się Kościół Wschodu i Zachodu. To tu wiernym obu tych Kościołów żyło się bezpiecznie i dobrze, w związku z czym stanowił on przykład dla innych narodów i państw europejskich. Chcemy, aby ta wyjątkowa tradycja dialogu i porozumienia trwała nadal.

Sprawdź ofertę kanału TVP Kultura w PROGRAMIE TV

Podpisane porozumienie określa zasady funkcjonowania Redakcji Audycji Ekumenicznych TVP oraz warunków przygotowania i nadawania przekazów publicystycznych, informacyjnych społecznych i kulturalnych Kościołów i organizacji zrzeszonych w Polskiej Radzie Ekumenicznej. Na mocy zawartego porozumienia Telewizja Polska ma zapewnić wsparcie w realizacji i emisji tych programów w pasmach ogólnopolskich i regionalnych oraz kanałach tematycznych. Pojawią się też nowości,  jak stałe pasmo – film dokumentalny, magazyn ekumeniczny oraz w TVP Kultura cotygodniowa emisja nabożeństw Kościołów członkowskich Polskiej Rady Ekumenicznej.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *