Koncert Wokół Romów na antenie RDC

W niedzielę 28 czerwca 2015 roku, Polskie Radio RDC zaprasza do warszawskiego Parku Skaryszewskiego na minifestwial kultury romskiej. Koncert Wokół Romów rozpocznie się w Muszli Koncertowej o godzinie 17:00.

Wokół Romów to koncert finalizujący projekt Poznać Romów, realizowany na antenie RDC od września 2014 roku.

Podczas koncertu wystąpią: Folklorystyczny zespół romski Kałe Jakha z Krakowa, Vanessa & Sorba z Zielonej Góry oraz Perła i Bracia z Łodzi. Gościnnie wystąpi również 12-letnia Wandzia Krzyżanowska (recytacja, skrzypce). Występ gwiazdy wieczoru – Cygańskiego Teatru Muzycznego Terno (Gorzów Wielkopolski) – po godzinie 19:00 będzie transmitowany na antenie RDC. Koncert poprowadzą dziennikarze rozgłośni – Marek Wiernik i Piotr Łoś.

Poznać Romów to projekt poświęcony kulturze i obyczajowości Romów żyjących w Polsce, mający na celu zwiększenie wiedzy słuchaczy na temat życia i obyczajów Romów oraz doprowadzenie do zmiany w postrzeganiu tej mniejszości. Audycji związanych z przedsięwzięciem wysłuchać można pod adresem: http://rdc.pl/publicystyka/poznac-romow. Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Program:
16:00 – cygańskie miasteczko: wystawa strojów cygańskich, stoisko z wydawnictwami książkowymi i muzycznymi, wróżenie w cygańskich namiotach (ogródek lokalu Dziki Lokator),
17:00 – koncert Vanessa & Sorba,
18:00 – koncert Folklorystycznego zespołu romskiego Kałe Jakha,
19:00 – koncert Cygańskiego Teatru Muzycznego Terno – transmisja na antenie RDC,
20:00 – koncert Perła i Bracia.

Źródło: Polskie Radio RDC

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *