Koncert zespołu Rebeka w Czwórce

W najbliższą sobotę, 15 marca, na antenie radiowej Czwórki wystąpi Rebeka. Tym razem audycją „Ministerstwo Dźwięku” zawładnie muzyka elektroniczna w wykonaniu polskiego duetu.

Rebeka, czyli Iwona Skwarek i Bartosz Szczęsny, tworzy muzykę elektroniczną, będącą mieszanką eksperymentalnego popu i szeroko pojętej elektroniki – kompozycji dynamicznych, czasem lirycznych, ale zawsze zadziornych. Artyści starają się połączyć zabawkowe brzmienia klawisza Casio z analogowymi syntezatorami.

Rebeka powstała w 2008 roku i początkowo była solowym projektem Iwony Skwarek. Założenia były proste: tworzenie elektronicznych, minimalistycznych, lecz bardzo emocjonalnych utworów z pomocą keyboardu i komputera. W 2010 roku artystka zaproponowała współpracę Bartoszowi Szczęsnemu, który miał pełnić funkcję producenta, osoby katalizującej pomysły, ale także kompana na scenie. Dzięki niesamowitemu głosowi i naturalnej scenicznej charyzmie, kombinacja duetu okazała się strzałem w dziesiątkę. W ubiegłym roku został wydany pierwszy album Rebeki zatytułowany „Hellada”, któremu patronowała Czwórka.

Czwórka zaprasza do słuchania koncertu w sobotę o godzinie 18:00.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *