Konkurs Pucharu Świata w Wiśle oglądało ponad 5,3 mln widzów

Ponad 5,3 miliona widzów w najwyższym momencie oglądalności obejrzało środową (9 stycznia 2013) transmisję z Pucharu Świata w skokach narciarskich z Wisły. Teraz czas na cieszące się od lat wielką popularnością zawody w Zakopanem. W piątek – konkurs drużynowy, w sobotę – indywidualny. Transmisje w TVP1/HD oraz na stronie sport.tvp.pl.

W najwyższym momencie oglądalności konkurs z Wisły śledziło w Jedynce aż 5,389 mln widzów. Średnia oglądalność dla TVP1/HD wyniosła 4,735 mln osób (przy udziałach 28,7%).

Jeszcze lepszych wyników oglądalności można oczekiwać podczas transmisji zawodów w Zakopanem. Tym bardziej, że Kamil Stoch będzie walczył o pierwsze zwycięstwo w tegorocznym Pucharze Świata. Polak stawał już dwukrotnie na podium w tym sezonie, w klasyfikacji generalnej PŚ zajmuje 8. miejsce, lecz brakuje mu triumfu. Czy powtórzy sukces sprzed roku i dwóch lat i będzie najlepszy w Zakopanem? Ma ku temu jednak w tym roku zaledwie jedną okazję, bo w piątek zostanie rozegrany konkurs drużynowy, a indywidualny – tylko w sobotę.

Przy realizacji transmisji z Pucharu Świata w Zakopanem pracować będzie aż 120 osób z TVP. Telewizja publiczna jest bowiem producentem sygnału międzynarodowego z tych zawodów. Konkursy skoków skomentują: Włodzimierz Szaranowicz i Marek Rudziński. Studio poprowadzi Maciej Kurzajewski, a reporterem będzie Sebastian Szczęsny.

Pucharu Świata w Zakopanem

Piątek (11 stycznia)
konkurs drużynowy, godzina 16:40, TVP1/HD

Sobota (12 stycznia)
Konkurs indywidualny, godzina 16:40, TVP1/HD

Źródło: Telewizja Polska/Nielsen Audience Measurement

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *