Mecze Polaków w MŚ na antenie TVP2/HD

Michał Jurecki, Karol Bielecki, Sławomir Szmal i ich koledzy z kadry Michaela Bieglera marzą o kolejnym medalu mistrzostw świata w piłce ręcznej. Transmisje z tego wydarzenia od 11 stycznia tylko w Telewizji Polskiej. Mecze Polaków oraz finał będzie można zobaczyć w TVP2/HD.

W 2007 roku rozpoczął się boom na piłkę ręczną. Wtedy podopieczni ówczesnego trenera kadry Bogdana Wenty sięgnęli po tytuł wicemistrzów świata. W 2009 roku z imprezy tej rangi wrócili z trzecim miejsce. Dwa lata temu wywalczyli w MŚ 8. miejsce. Sympatycy tej dyscypliny sportu liczą na nawiązanie do wspaniałych osiągnięć z 2007 i 2009 roku.

W fazie wstępnej Polacy zagrają w grupie C z Koreą Południową (mistrz Azji), Arabią Saudyjską, Słowenią (wicemistrz Europy 2004), Serbią (wielokrotny medalista najważniejszych imprez; ostatni sukces – 3. miejsce MŚ 2001) oraz Białorusią. Mistrzostwa odbywają się w Hiszpanii, a mecze pierwszej fazy Polacy będą rozgrywać w Saragossie.

W Hiszpanii są już komentatorzy TVP: Jacek Laskowski, Piotr Dębowski i Maciej Iwański oraz ich ekspert Wojciech Nowiński – trener reprezentacji młodzieżowej, która w 2002 roku zdobyła złote medale mistrzostw Europy (w tamtej kadrze grali m.in.: Karol Bielecki, Krzysztof Lijewski czy Mariusz Jurkiewicz). Studio w Warszawie poprowadzą: Dariusz Szpakowski i Maciej Jabłoński, a ich gośćmi będą między innymi byli reprezentanci Polski.

W ostatnich latach TVP S.A. ma wyłączność na pokazywanie występów naszych reprezentacji w piłce ręcznej w imprezach rangi mistrzowskiej. Od 2009 roku telewizja publiczna pokazała wszystkie turnieje mistrzostw Europy, świata i igrzysk olimpijskich. TVP posiada już prawa do mistrzostw świata kobiet 2013 oraz mistrzostw Europy kobiet i mężczyzn 2014.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *