Konkursy na zagospodarowanie MUX-8 najpóźniej 4 sierpnia

W Rządowym Centrum Legislacji, co potwierdziła serwisowi www.naziemna.info rzecznik prasowa KRRiT Katarzyna Twardowska, oczekują na ogłoszenie cztery „ogłoszenia Przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o możliwości uzyskania koncesji na rozpowszechnianie programu telewizyjnego” w ramach ósmego multipleksu (MUX-8) Naziemnej Telewizji Cyfrowej. Ogłoszenia, które wpłynęły do Rządowego Centrum Legislacji 24 lipca br., najpóźniej zostaną opublikowane w Monitorze Polskim 4 sierpnia 2015 roku.

KRRiT do czasu opublikowania powyższych ogłoszeń nie udziela informacji na temat charakteru (specjalizacji) programów telewizyjnych, które mają znaleźć się w ofercie MUX-8.

Przypomnijmy, że w związku z rozpoczętą przez Prezesa UKE procedurą konkursową dotyczącą wyboru operatora multipleksu ósmego, Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji postanowiła, że trzy miejsca na MUX-8 przeznaczy na programy Telewizji Polskiej, a pozostałe cztery miejsca w standardzie SD przeznaczy na programy, które uzyskają koncesje Przewodniczącego KRRiT.

Źródło: www.naziemna.info

Dalsze komercyjne rozpowszechnianie powyższej informacji w całości lub w części możliwe tylko po uprzednim kontakcie z i za zgodą serwisu www.naziemna.info.

3 Comments on “Konkursy na zagospodarowanie MUX-8 najpóźniej 4 sierpnia”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *