„Nadejdą lepsze czasy” nominowane do Orłów 2016

Najbardziej nagradzany polski film 2015 roku „Nadejdą lepsze czasy” w reżyserii Hanny Polak otrzymał nominację do Polskich Nagród Filmowych Orły w kategorii najlepszy film dokumentalny. Film pokazuje poruszającą historię Juli mieszkającej na największym w Europie wysypisku śmieci pod Moskwą.

Dziesięcioletnia Jula ma tylko jedno marzenie – żyć normalnie. Hanna Polak towarzyszy Juli przez 14 kolejnych lat jej dorastania na Swałce, składowisku odpadów oddalonym o 18 km od putinowskiego Kremla. „Nadejdą lepsze czasy” to historia Juli – dramatyczna opowieść o dojrzewaniu do tego, by wziąć los w swoje ręce. To uniwersalna historia o nadziei, odwadze i życiu nakręcona metodą cinéma-vérité.

Film zdobył dotychczas 27 nagród i wyróżnień na festiwalach na całym świecie, m.in. w Brukseli, Monachium, Moskwie, Trieście, na festiwalu IDFA w Amsterdamie, Hot Springs w USA oraz główną nagrodę na festiwalu Docs Against Gravity w Warszawie. Był również nominowany do prestiżowej nagrody Producers Guild of America jako jeden z pięciu najlepszych dokumentów 2015 roku.

Polskie Nagrody Filmowe Orły przyznawane są przez Polską Akademię Filmową. Do tegorocznej edycji zgłoszono 63 filmy dokumentalne. Pozostałe nominowane tytuły w tej kategorii to „Aktorka” Kingi Dębskiej i Marii Konwickiej, „Joanna” Anety Kopacz, „Karski i władcy ludzkości” w reż. Sławomira Grünberga i „Piano” Vity Marii Drygas.

Film „Nadejdą lepsze czasy” jest polsko-duńską koprodukcją zrealizowaną przez Danish Documentary, Hanna Polak Films oraz HBO Europe. Film można obejrzeć w HBO GO.

Źródło: HBO

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *