KRRiT członkiem WorldDMB

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji została członkiem WorldDMB – międzynarodowej organizacji, działającej na rzecz wdrażania radiowej emisji cyfrowej na świecie.

W skład WorldDMB wchodzi ponad 85 firm i organizacji z ponad 25 krajów. Członkami organizacji są regulatorzy rynku medialnego, nadawcy publiczni i komercyjni, operatorzy sieci telekomunikacyjnych, producenci odbiorników radiowych oraz chipów cyfrowych. Forum skupia inżynierów, kadrę kierowniczą i specjalistów z branży technologii cyfrowych uczestniczących w pracach związanych z wdrażaniem radia cyfrowego.

Uczestnictwo w organizacji daje szeroki dostęp do najnowszych informacji ze światowego rynku radiowej emisji cyfrowej, rozległej sieci międzynarodowych kontaktów w zakresie konsultowania rozporządzeń i standardów określających emisję cyfrową oraz specjalistycznej wiedzy na temat licencji, badań technicznych i działań marketingowych związanych z wdrażaniem radia cyfrowego. Członkostwo umożliwia także udział w warsztatach, seminariach oraz grupach badawczych. Członkowie WorldDMB mają wpływ na działanie organizacji poprzez udział w głosowaniach podczas zgromadzeń ogólnych członków WorldDMB.

Siedziba organizacji znajduje się w Genewie.

Źródło: Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *