KRRiT i MTP wspólnie zorganizują konferencję „Przyszłość rynku medialnego w Polsce”

W tym roku po raz czwarty Międzynarodowe Targi Poznańskie wspólnie z Krajową Radą Radiofonii i Telewizji zorganizują konferencję pod hasłem „Przyszłość rynku medialnego w Polsce”. List intencyjny w tej sprawie podpisali 13 stycznia 2014 roku Jan Dworak, Przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji oraz Andrzej Byrt, Prezes Zarządu Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Konferencja odbędzie się w dniach 10-11 kwietnia 2014 roku w Poznaniu.

Hasło pierwszego dnia konferencji to: „Radio cyfrowe – więcej niż radio”. Poznań Media Expo 2014 stanowią okazję do popularyzacji zalet i nowych możliwości radiofonii cyfrowej, planów jej rozwoju, a także do dyskusji o ryzykach towarzyszących przedsięwzięciu.

W Europie kolejne kraje podejmują decyzje o rozpoczęciu konwersji analogowo-cyfrowej radiofonii naziemnej, wykorzystując doświadczenia z zakończonego niedawno procesu konwersji telewizji, uznając za leżące w interesie publicznym dokończenie procesu budowy społeczeństwa informacyjnego w mediach elektronicznych. W październiku ub. roku radiofonia publiczna w Polsce rozpoczęła stałą emisję cyfrową w standardzie DAB+ w dwóch największych aglomeracjach, w Warszawie i na Śląsku, co umożliwia dostęp do nowej technologii przekazu prawie 20% słuchaczy w kraju.

Drugi dzień poznańskiej konferencji przebiegać będzie pod hasłem przyszłości polskiego rynku telewizyjnego wobec międzynarodowych planów ograniczenia miejsca dla telewizji naziemnej w planach zagospodarowania częstotliwości i przeznaczenia tzw. dywidendy cyfrowej 2 na szerokopasmowe usługi mobilne.

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji objęła konferencję „Cyfrowa Polska dla Wszystkich” swoim patronatem oraz wsparciem merytorycznym.

Treść listu intencyjnego

Źródło: Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *