KRRiT przyjęła sprawozdanie Polskiego Radia z realizacji misji publicznej za 2020 rok

Krajowa Radia Radiofonii i Telewizji 29 czerwca br. poinformowała o przyjęciu sprawozdania Polskiego Radia S.A. z realizacji misji publicznej w 2020 roku. Polskie Radio za środki abonamentowe finansuje codzienne funkcjonowanie 9 anten, zarówno tych ogólnych: Program 1, Program 2, Program 3, Polskie Radio 24, jak i wyspecjalizowanych: Czwórka, Polskie Radio Chopin, Polskie Radio Kierowców, Polskie Radio Dzieciom, Polskie Radio dla Zagranicy, a także Informacyjnej Agencji Radiowej.

Polskie Radio racjonalnie korzysta ze środków publicznych, przeznaczając je nie tylko na codzienną działalność programową, ale też na niezbędną modernizację i rozwój nowoczesnej infrastruktury technologicznej (np. DAB+, sprzęt multimedialny itp.), a także wzbogacanie ogólnodostępnych dla całego społeczeństwa zasobów kulturalnych i naukowych oraz proces digitalizacji i udostępniania bogatych zasobów archiwalnych PR.

Realizacja misji nadawcy publicznego to wielkie zobowiązanie i duża odpowiedzialność, zwłaszcza w dobie komercjalizacji, mediaworkingu i fake newsów. Oferujemy szerokiemu gronu odbiorców zróżnicowaną i bogatą ofertę programową uwzględniającą rzetelną i obiektywną informację, ważne treści edukacyjne – w tym te związane z sytuacją pandemiczną, najwyższej jakości muzykę i rozrywkę, a także propozycje kultury wysokiej. Dziękuję całemu zespołowi Polskiego Radia za wielkie zaangażowanie – mówi Agnieszka Kamińska, Prezes Zarządu Polskiego Radia.

Z wpływów abonamentowych realizowane są również projekty szczególnie ważne dla polskiej tożsamości i wspólnoty narodowej, takie jak okolicznościowe wydawnictwa płytowe i specjalne serwisy multimedialne poświęcone ważnym rocznicom i wydarzeniom historycznym. Część tych środków przeznaczonych jest na Orkiestrę Polskiego Radia, jej działalność artystyczną i koncerty, a także dla Teatru Polskiego Radia i produkcję słuchowisk oraz adaptacje radiowe dzieł polskiej i światowej literatury.

Ważną inicjatywą Polskiego Radia było uruchomienie w 2020 r. specjalnych serwisów informacyjnych w języku białoruskim, które dzięki Nadawczemu Centrum Radiowemu w Solcu Kujawskim są odbierane na terenie całej Białorusi.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *