Letnia ramówka w Programie 2 Polskiego Radia

Program 2 Polskiego Radia wystartował właśnie z letnią ramówką. Na antenie będzie można usłyszeć nowe propozycje i wakacyjne wersje już bardzo dobrze znanych audycji. Nie zabraknie koncertów, festiwali, wydarzeń, które przeszły do historii muzyki, a także specjalności Dwójki na lato – radiowych podróży po najpiękniejszych zakątkach Polski.

Program 2 Polskiego Radia poszerza ofertę prezentacji sztuki na swojej antenie, na stronie internetowej i w mediach społecznościowych na lato 2021. Nowością letniego programu Dwójki będą relacje, komentarze i wspólne słuchanie występów pianistów w eliminacjach do Konkursu Chopinowskiego przez dwa tygodnie od 12 lipca w dwóch audycjach dziennie o godzinie 10.00 i o godzinie 17.00.

Program 2 stawia na specjalny wybór koncertów w codziennej audycji wieczornej „Filharmonia Dwójki”, podkreślając udział polskich wykonawców, polskich instytucji, w tym zespołów Polskiego Radia oraz koncertów z polskich festiwali. Skupia uwagę na rodzimym repertuarze, a także rodzimych wykonawcach, wzbogaca audycje rozmowami z polskimi twórcami, dyrygentami, solistami, którzy dzielą się ze słuchaczami swoimi przemyśleniami na temat przedstawianych dzieł. Dwójka nadaje też transmisje z letnich festiwali – najważniejszych wydarzeń ze światowej sceny muzycznej. Tych propozycji można posłuchać wyłącznie na antenie Programu 2 Polskiego Radia.

Nową pozycją będzie tegoroczna odsłona „Dwójki na miejscu”, plenerowego wydarzenia sobotnich popołudni, tym razem pod hasłem „Z biegiem lat, z biegiem rzek”. Do wędrówek wodnymi szlakami dziennikarze będą zapraszać lokalne, regionalne instytucje, zaangażowanych mieszkańców, artystów, właścicieli zabytków, a tym samym zachęcą słuchaczy Dwójki do poznawania najciekawszych atrakcji znajdujących się wzdłuż polskich rzek.

Nowością muzyczną stanie się cykl sobotnich audycji „Koncerty a la carte” z prezentacją wyjątkowych wydarzeń, które przeszły do historii muzyki. Zarówno tych z sal koncertowych i oper, jak i z innych mniej formalnych miejsc: stadionów czy amfiteatrów, w których gromadziły się wielotysięczne tłumy melomanów. Dwójka przypomni największe koncerty z udziałem gwiazd muzyki klasycznej i popularnej.

Znana i lubiana „Domówka z Dwójką” zamieni się w „Miejscówkę z Dwójką”. W każdą sobotę o godz. 19.00 będą transmitowane koncerty zaprzyjaźnionych z Dwójką artystów, nie tylko z ich domów, salonów, pracowni, jak było do tej pory, ale przede wszystkim z plenerowych miejsc dostępnych artystom i co najważniejsze – z możliwym wreszcie udziałem publiczności.

Program 2, również letnią porą, poszukuje nowych form wypowiedzi, uatrakcyjnia i poszerza tematykę poruszaną w audycjach oraz uaktywnia coraz wieksze grono zapraszanych gości, ekspertów, recenzentów i przede wszystkim słuchaczy. Efekty można usłyszeć już teraz w letniej ramówce.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *