KRRiT: więcej pieniędzy na media publiczne

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji podjęła decyzję o podziale 100 mln zł nadwyżki wpływów abonamentowych w 2014 roku. Telewizja Polska otrzyma kwotę 90 mln zł, Polskie Radio 6 mln zł. Regionalne rozgłośnie radiowe dostaną dodatkowo po 235 tys. zł.

Decyzja została poprzedzona analizą wpływów od stycznia do czerwca 2014 roku, która wykazała, że kwota z tytułu opłat abonamentowych będzie w tym roku wyższa od prognozowanych 650 milionów złotych. Nadal jednak utrzymuje się niekorzystna struktura wpływów, z której większość kwoty pochodzi z egzekucji zaległości abonamentowych.

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji widzi potrzebę dofinansowania przedsięwzięć programowych publicznej radiofonii i telewizji ze szczególnym uwzględnieniem m.in. programów poświęconych kulturze, edukacji, reportaży, premierowych spektakli teatralnych, słuchowisk, itp.

Do końca września br. spółki mają przekazać Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji szczegółowe informacje finansowo-programowe o sposobie zagospodarowania wskazanych nadwyżek.

Źródło: Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *