Serial „Wrogie niebo” od września w Czwórce

6 września 2014 roku Czwórka (TV4) rozpocznie emisję jednego z największych serialowych hitów ostatnich lat – znakomitej, cieszącej się uznaniem fanów i krytyków na całym świecie, produkcji Stevena Spielberga – „Wrogie niebo”. Serial stworzony przez Roberta Rodata (scenarzystę m.in. „Szeregowca Ryana”) – z Noah Wylem („Ostry dyżur”, „Bibliotekarz”) w roli głównej – jest pełną rozmachu, wartkiej akcji i suspensu apokaliptyczną wizją świata po starciu z wrogą pozaziemską cywilizacją.

Akcja pierwszego sezonu serialu rozpoczyna się sześć miesięcy po inwazji tajemniczych najeźdźców z kosmosu, którzy w ciągu kilku dni zniszczyli niemal całą nowoczesną cywilizację na Ziemi, rozbili w pył siły militarne świata i uśmiercili 90% ludzkości. Pośród powszechnego chaosu i zagłady, grupa ocalałych podejmuje walkę o przetrwanie i próbę stworzenia zorganizowanego oporu.

Główny bohater, Tom Mason (Noah Wyle), jest byłym profesorem historii Uniwersytetu Bostońskiego i ojcem rodziny rozdartej przez inwazję. Tom, który nigdy wcześniej nie podejrzewał, że będzie musiał zastosować w praktyce swą rozległą wiedzę na temat historii militarnej, zostaje teraz zastępcą regimentu znanego jako Drugi Massachusetts. W skład regimentu – ochraniającego dwustuosobową grupę ludności – obok żołnierzy wchodzą cywile, którzy chwycili za broń. W partyzanckiej walce z najeźdźcami ruch oporu wydaje się nie mieć szans, ale pamiętając o przykładach z przeszłości, Tom i jego towarzysze broni wierzą, że lepiej poznając wroga, mają szansę go przechytrzyć i nękać tak długo, aż okupacja przestanie mu się opłacać.

„Wrogie niebo” łączy motywy apokaliptyczne z realizmem i autentyzmem emocji, postaci i ludzkich zachowań. To historia o tym, jak dzięki inwencji, solidarności i sile ducha ludzie są w stanie stawić czoła potężnym agresorom i apokaliptycznej zagładzie. To także inspirująca opowieść o przetrwaniu, o sile rodziny i ludzkiego braterstwa, ukazująca grupę zwykłych ludzi, pochodzących z różnych środowisk, którzy w najgorszym położeniu działają razem i nie poddają się przeciwnościom.

Źródło: Telewizja POLSAT

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *