Krzysztof Ziemiec poprowadzi cykl debat w TVP1 HD

19 stycznia 2016 roku o godzinie 20:25 na antenie TVP1 HD zadebiutuje cyk debat, które poprowadzi Krzysztof Ziemiec. Pierwsza dyskusja odbędzie się pod hasłem: „Czy Polska jest państwem sprawiedliwym?”.

Na pytania – czy polski wymiar sprawiedliwości jest szybki, skuteczny i rzeczywiście sprawiedliwy, czy powrót do połączenia funkcji ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego wpłynie korzystnie na prace sądów i prokuratury, co z tej zmiany wynika dla obywateli – postarają się odpowiedzieć zaproszeni do studia goście. Podczas debaty dyskutować będą były minister sprawiedliwości Borys Budka i obecny wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki. Głos zabiorą także eksperci: prof. Piotr Kruszyński (adwokat i wykładowca na Wydziale Prawa UW), Waldemar Żurek (sędzia Sądu Okręgowego w Krakowie, Krajowa Rada Sądownictwa), Małgorzata Bednarek (prokurator Prokuratury Apelacyjnej w Katowicach, prezes Niezależnego Stowarzyszenia Prokuratorów Ad Vocem), Lidia Staroń (senator niezależny) oraz zgromadzona w studiu publiczność.

Debata będzie miała charakter interaktywny, widzowie będą mogli włączyć się do dyskusji poprzez sondy sms i możliwości komentowania w mediach społecznościowych.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *