T. Schweer Programming Director Kids Channels w Turner

Thorsten Schweer objął stanowisko Programming Director Kids Channels na Europę Środkową i Wschodnią w Turner. Odpowiada za linearną i nielinearną ofertę programową, jej planowanie oraz obszar dubbingu i zakupów programowych dla kanałów Cartoon Network oraz Boomerang w całym regionie, w tym między innymi w Niemczech, krajach Beneluksu, Polsce, Rumunii oraz Rosji.

Do tej pory Schweer pełnił funkcję Head of Program Planning & Material Coordination w niemieckiej telewizji KiKA, gdzie odpowiedzialny był za planowanie oferty programowej oraz rozwój strategii programowej dla kanałów dziecięcych. Wcześniej, przez sześć lat pracował w MGM, gdzie m.in. jako Director Programming & On Air, odpowiadał za wprowadzenie kanału MGM w Europie Środkowej, nadzór nad ofertą programową, zakup programów oraz promocję antenową.

Thorsten Schweer raportować będzie bezpośrednio do Matthiasa Heinze, pełniącego funkcję Vice President Commercial na Europę Środkową i Wschodnią oraz General Manager na Europę Wschodnią w Turner.

Cieszymy się, że Thorsten Schweer dołączył do naszego zespołu. Wnosi do niego swoje bogate, międzynarodowe doświadczenie i specjalistyczną wiedzę z obszaru telewizji dziecięcej. Jesteśmy przekonani, że odegra istotną rolę w umocnieniu pozycji Cartoon Network i Boomerang jako wiodących kanałów dziecięcych na polskim rynku – powiedział Matthias Heinze.

Źródło: Turner Broadcasting System

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *