Lato 2015 w TVP1 HD

Premierowe seriale zagraniczne, filmy i dokumenty, a także znane i lubiane przez widzów programy pokaże TVP1 HD swoim widzom tego lata.

Wśród premierowych propozycji Jedynki znajdą się seriale zagraniczne. We wtorki wieczorem emitowany będzie siedmioodcinkowy, angielski serial „Wygnani do raju” (reż. Jimmy McGovern), którego akcja dzieje się w pierwszej brytyjskiej kolonii karnej w Australii, a następnie rosyjski, czteroodcinkowy serial „Krzemień” (reż. Aleksandr Anshiuts) o nierównej walce byłego żołnierza elitarnego oddziału komandosów z bezwzględnym systemem władzy.

Kolejna premierowa propozycja to „Szepty przeszłości” (reż. Bernard Malaterre) – francuski serial obyczajowy, którego 12 odcinków TVP1 HD pokazywać będzie w środy wieczorem. Natomiast w soboty późnym popołudniem na antenie pojawi się dwunastoodcinkowa włoska opowieść z akcją osadzoną w XIX wieku „Dama w czarnym welonie” (reż. Carmine Elia). W letniej ramówce pojawi się także premierowy odcinek serialu „Uwikłani” z Marietą Żukowską, a następnie Jedynka przypomni widzom całą serię (wtorek, godzina 20:25).

Przez całe lato trudne sprawy rozwiązywać będzie także Elżbieta Jaworowicz w „Sprawie dla reportera” (czwartek, od 18 czerwca, godzina 21:25). Tego samego dnia wieczorem Jedynka zaprasza na „Lato z polskim dokumentem” (godzina 23:25), w którym zaprezentuje kilka premierowych filmów, w tym m.in.: „Witajcie w bezdomności” (reż. Henryk Dederko), relację z eksperymentu, do którego przystępuje kilkanaście osób chcących zmienić swój styl życia i widzenie świata, „Werka” (reż. Paweł Łoziński), opowieść o codziennej walce wymagającej prawdziwego poświęcenia.

W ofercie filmowej Jedynki pojawią się także premierowe pozycje fabularne takie, jak m.in.: latynoska wersja powieści „Rozważna i romantyczna” Jane Austen „Prada, albo nic” , niemiecki film akcji „Hindenburg: ostatni lot” (reż. Philipp Kadelbach) oraz indyjską produkcję „Kick” (reż. Sajid Nadiadwala).

Silną stroną TVP1 HD mają być również liczne transmisje i relacje, m.in. z Gali Nagród Festiwalu „Dwa Teatry”, wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych w rocznicę Powstania Warszawskiego, czy Gali Eska Music Awards. Z imprez sportowych należy wspomnieć o tradycyjnie związanym z Telewizją Polską Tour de Pologne (2-8 sierpnia), pekińskich Mistrzostwach Świata w lekkiej atletyce (22-30 sierpnia) oraz meczach piłki nożnej z udziałem mistrza Polski w ramach kwalifikacji Ligi Mistrzów.

Oprócz premierowych propozycji, w ofercie Jedynki nie zabraknie też chętnie oglądanych przez widzów pozycji, a w tym m.in. amerykańskich seriali: „Północ-Południe” z Patrickiem Swayzy’m (sobota, od 23 maja, godzina 15:00, I seria, 12 odcinków), wielokrotnie nagradzanych „Korzeni” (niedziela, od 21 czerwca, godzina 15:00, 12 odcinków) – opowiadający o dramatycznych losach czarnoskórego niewolnika, czy „Ptaki ciernistych krzewów” – Richard Chamberlain grający w filmie – w 1998 roku odebrał w Polsce Telekamerę dla najlepszego aktora zagranicznego (niedziela, od 21 czerwca, godzina 17:30, 10 odcinków). TVP1 HD przypomni także rosyjski serial „Anna German” z Joanną Moro (środa, godzina 21:30), polską sagę rodzinną począwszy od „Domu nad rozlewiskiem” (poniedziałek-piątek, godzina 14:00) oraz turecką opowieść o sułtanie Sulejmanie „Wspaniałe stulecie” – od pierwszego odcinka I serii (poniedziałek-piątek, godzina 15:50 i 17:30). W niedziele o godzinie 18:30 widzowie programu „Rolnik szuka żony” będą mogli przypomnieć sobie losy bohaterów pierwszej polskiej edycji.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *