Lato 2023 w TVP Polonia

Z okazji nadchodzących wakacji TVP Polonia przygotowała specjalną ofertę programową. Już w czerwcu rusza dziesiąty sezon „Fajnej Polski”, który zabierze widzów w podróż po najpiękniejszych zakątkach naszego kraju. Na antenie pojawi się także cykl „TOP 3 Marka Sierockiego”, poświęcony polskim wykonawcom. W wakacyjnej ramówce nie zabraknie również kolejnych odcinków programu „Kamperem po Południu” oraz teleturnieju „Polacy to wiedzą!”.

Sprawdź godziny emisji audycji „Kamperem po Południu” w PROGRAMIE TV

W niedzielę, 25 czerwca o godz. 15:00 startuje dziesiąty sezon „Fajnej Polski”. Paulina Drażba-Kamińska i Przemysław Toczek odwiedzą dziennikarzy z Ośrodków Regionalnych TVP, którzy oprowadzą ich po swoich regionach. Oprócz nadmorskich miasteczek, Podlasia oraz Świętokrzyskiego na widzów czekają także tajemnice zamków na Dolnym Śląsku i szlak Wielkich Jezior Mazurskich. Uroki Mazowsza widzowie poznają w finałowym odcinku. W nowym sezonie nie zabraknie również propozycji sportowych dla całej rodziny, informacji o historycznych miejscach i regionalnej kuchni oraz spotkań z pasjonatami małych ojczyzn. Emisja kolejnych odcinków „Fajnej Polski” w każdą niedzielę o godz. 15:15.

Latem TVP Polonia zaprasza na kolejne odcinki teleturnieju „Polacy to wiedzą”, którego gospodarzem jest Robert El Gendy. Lekka forma i rozrywkowy charakter ułatwiają przyswajanie wiedzy o Polsce. Zarówno uczestnicy jak i widzowie mogą sprawdzić swoją wiedzę o: historii Polski, języku, kulturze, tradycji, geografii i obyczajach. Polacy mieszkający za granicą utrwalają wiedzę o ojczyźnie, a młoda Polonia dowiaduje się wielu ciekawych rzeczy o kraju swojego pochodzenia. Teleturniej nie tylko łączy Polaków na całym świecie, ale łączy także pokolenia – przed telewizorami zasiadają całe rodziny. Teleturniej w każdą niedzielę o godz. 16:30 w TVP Polonia.

W letnie ramówce nie zabraknie również programu „Kamperem po Południu”, w którym młody historyk i dziennikarz, Karol Gnat zwiedza kamperem południe Europy, spotykając po drodze Polaków mieszkających m.in. na: Zaolziu, Węgrzech, w Czechach, Słowacji, Rumunii i Bułgarii. Z perspektywy kampera życie w środkowej i południowej Europie wygląda niezwykle swojsko, chwilami romantycznie, a często bardzo zabawnie. Polacy, których Karol spotyka w trakcie swojej podróży, opowiadają swoje historie – jakie mają pasje, plany na przyszłość, jak udało im się zorganizować życie poza krajem. Każdy z nich intensywnie angażuje się w sprawy lokalnych społeczności jednocześnie kultywując polskość. Na kolejne odcinki „Kamperem po Południu” TVP Polonia zaprasza w co drugi poniedziałek, począwszy od 5 czerwca, o godz. 16:25.

W TVP Polonia rusza także nowy cykl poświęcony polskim artystom muzycznym „TOP 3 Marka Sierockiego”. W każdym odcinku Marek Sierocki wybiera tytułowe TOP 3 – utwory trzech wykonawców lub zespołów, o których opowiada, dzieląc się z widzami swoją pasją i szeroką wiedzą muzyczną. „TOP 3 Marka Sierockiego” będzie można oglądać w każdy piątek o godz. 16:40.

Sprawdź ofertę kanału TVP Polonia w PROGRAMIE TV

Dziennikarze TVP Polonia na bieżąco relacjonują najważniejsze wydarzenia społeczne, kulturalne i gospodarcze. Dzięki magazynowi „Polonia 24” Polacy na całym świecie otrzymują aktualne informacje o przemianach społecznych i gospodarczych, ekonomii, kulturze, a także o historii i najważniejszych rocznicach, dzięki czemu utrzymują stały kontakt z krajem. Magazyn informuje także o sukcesach Polaków, ich inicjatywach oraz aktywnościach na wszystkich kontynentach. Nie brakuje także rozmów publicystycznych z ciekawymi gośćmi na wybrany temat dnia. Magazyn prowadzą: Paulina Drażba, Przemysław Toczek, Agata Konarska, Klaudia Carlos i Grzegorz Miśtal. Magazyn „Polonia 24” na antenie od poniedziałku do piątku o godz. 22:05.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *