Ruszyły zdjęcia do nowej koprodukcji TVP: „Niepewność”

Ruszyły zdjęcia do nowej koprodukcji historycznej Telewizji Polskiej pt. „Niepewność” w reżyserii Waldemara Szarka. To historia młodzieńczej miłości Adama Mickiewicza do Maryli Wereszczakówny.

Sprawdź ofertę kanałów TVP w PROGRAMIE TV

Wakacyjna wędrówka prowadzi 22-letniego poetę do sielskiego dworku pod Nowogródkiem. Często bywa tu Tomasz Zan, przyjaciel Adama ze stowarzyszenia Filomatów, nieszczęśliwie zakochany w Maryli, córce właścicielki. Maryla pozostaje nieczuła na zaloty Zana, ale szybko zwraca uwagę na nowego przybysza. Adam odwzajemnia zainteresowanie, lecz próbuje się powstrzymać, ze względu na przyjaciela. Uczucie między młodymi rośnie z każdą chwilą. Gdy Zan zmuszony jest wyjechać, wydaje się, że przeszkody stojące na drodze do spełnionej miłości zostały pokonane, a notatnik szczęśliwego poety zapełnia się kolejnymi wierszami…

„Niepewność” to historia płomiennego romansu w baśniowej scenerii szlacheckiego majątku, która zainspirowała powstanie „Ballad i romansów”. W jej tle zaś zmartwienia i nadzieje pierwszych lat Królestwa Kongresowego pod berłem cara Aleksandra I.

W obsadzie zobaczymy m.in.: Nikodema Rozbickiego, Aleksandrę Piotrowską, Dorotę Landowską, Adriana Zarembę, Antoniego Sałaja, Pawła Charytona, Marka Kalitę, Piotra Garlickiego, Andrzeja Mastalerza i innych.

Zdjęcia realizowane są m.in. w Muzeum Architektury Drewnianej Regionu Siedleckiego w Nowej Suchej, w Dworze w Turowej Woli czy w Muzeum Adama Mickiewicza – Pałacu w Śmiełowie.

Reżyserem filmu jest Waldemar Szarek, Producentem realizującym Piotr Mikołajczak, za zdjęcia odpowiada Bartosz Piotrowski, kostiumy Marta Grudzińska, scenografię Magdalena Widelska-Władyka, charakteryzację Tomasz Matraszek.

Kompozytorem muzyki do „Niepewności” jest Andrzej Jagodziński.

Koproducentami są Telewizja Polska oraz Rock and Roll Production.

Premiera zaplanowana jest na 2024 rok.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *