Lekkoatletyczne mistrzostwa świata Doha 2019 od piątku w Eurosporcie 1 i Eurosport Playerze

Największa impreza lekkoatletyczna w roku rozpoczyna się już w piątek. Przez 10 dni widzów Eurosportu 1 i Eurosport Playera czekają wielkie emocje podczas codziennych transmisji mistrzostw świata z Doha i relacji prosto z Kataru w wykonaniu Kacpra Merka i Roberta Korzeniowskiego. Dodatkową atrakcją dla kibiców będzie wyjątkowy komentarz eliminacji i konkursu rzutu młotem – tylko na antenie Eurosportu ekspertem będzie Szymon Ziółkowski, mistrz olimpijski z Sydney i mistrz świata z Edmonton.

Sprawdź godziny transmisji Mistrzostw Świata w lekkoatletyce w PROGRAMIE TV

Widzowie Eurosportu będą mieli okazję usłyszeć Szymona Ziółkowskiego podczas eliminacji i konkursu rzutu młotem mężczyzn, które zostaną rozegrane 1 i 2 października. W dniu rywalizacji o medale kibice będą mieli szansę zadać mistrzowi olimpijskiemu i mistrzowi świata pytania podczas wywiadu na żywo transmitowanego na Facebooku i YouTube’ie Eurosportu.

Mistrzostwa świata prosto z Doha relacjonować będą Kacper Merk i Robert Korzeniowski, zdobywca czterech złotych medali olimpijskich i ambasador Eurosportu. Zawody skomentują Marek Rudziński, Paweł Ulbrych i Janusz Rozum.

Męski konkurs rzutu młotem to bez wątpienia jedna z najlepiej zapowiadających się konkurencji dla Polaków. W gronie faworytów znajdują się Wojciech Nowicki i Paweł Fajdek. Podobnie rzecz ma się w pchnięciu kulką, w którym o medale powalczą Konrad Bukowiecki i Michał Haratyk oraz Paulina Guba, a także w skoku o tyczce z udziałem Piotra Liska i Pawła Wojciechowskiego. Wśród polskich kandydatów do medalu wymienić trzeba też Justynę Święty-Ersetic na 400 m i sztafetę 4×400 m kobiet, Adama Kszczota na 800 m, Marcina Lewandowskiego na 1500 m, Piotra Małachowskiego w rzucie dyskiem, Joannę Fiodorow i Malwinę Kopron w rzucie młotem. Na 100 m pobiegnie Ewa Swoboda, w rzucie oszczepem zobaczymy Marię Andrejczyk, a w skoku wzwyż wracającą do rywalizacji Kamilę Lićwinko. Polskę w Doha reprezentować będzie 44 zawodników.

Więcej informacji o mistrzostwach świata w Doha, lekkoatletyce i innych dyscyplinach olimpijskich, w tym wiele materiałów wideo, wywiady, artykuły i analizy na stronie eurosport.pl oraz w mediach społecznościowych kanału.

Źródło: Eurosport

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *