Serial „BH90210” na kanale FOX

Kultowy serial młodzieżowy z lat 90. powraca na polskie ekrany w nowej odsłonie po 25 latach od premiery pierwszego odcinka. Dawna obsada oryginalnego Beverly Hills 90210 spotyka się na planie 6-odcinkowej serii i zaprasza widzów w nostalgiczną podróż. Premiera serialu w środę 9 października o 21:05 na kanale FOX.

Sprawdź ofertę kanału FOX w PROGRAMIE TV

Komu z nas serce nie zabije szybciej na dźwięk charakterystycznej melodii z czołówki Beverly Hills 90210, ten nie może nazywać się prawdziwym dzieckiem lat 90. Już pierwsze jej takty przenoszą nas do magicznych czasów, gdy wszystko wydawało się łatwiejsze i bardziej kolorowe. Na ścianach wieszałyśmy plakaty z Brendą i Kelly, kłóciłyśmy się o to, kto jest przystojniejszy – Dylan czy Brandon i z wypiekami śledziłyśmy losy Andrei, Donny, Steve’a i Davida. Oryginalne Beverly Hills 90210, pokazywane premierowo w Polsce w latach 1994-2003, łamało wiele tabu, zapoczątkowało modę na seriale młodzieżowe i na zawsze weszło do historii telewizji.

BH90210 to 6-odcinkowa seria limitowana z oryginalną obsadą i ciekawym pomysłem na fabułę. Dobrze znani nam aktorzy grają w serialu samych siebie, a raczej lekko przerysowane wersje samych siebie. Brian Austin Green (serialowy David), Gabrielle Carteris (grająca Andreę), Ian Ziering (jako Steve), Jason Priestley (Brandon), Jennie Garth (Kelly), Shannen Doherty (Brenda) i Tori Spelling (serialowa Donna) spotykają się po latach i decydują, żeby nagrać reboot serialu, który zmienił na zawsze ich życie. Prace nad nową wersją kultowej produkcji okazują się być nie mniej emocjonujące niż fikcyjne przygody sprzed lat. Powracają dawne uczucia, przypominają o sobie długo skrywane konflikty, a stare przyjaźnie zostają wystawione na próbę.

Pomysłodawczyniami serialu są m.in. odtwórczynie ról Kelly i Donny, czyli Jennie Garth i Tori Speling. Jak przyznaje Garth w jednym z wywiadów:

Nie chciałam zagrać znowu starej dobrej Kelly Taylor. Zawsze uważałam, że nasi widzowie zasługują na więcej.

Jedynym aktorem, który nie dołączył do obsady jest zmarły w marcu tego roku Luke Perry, wcielający się w rolę Dylana. W pierwszym odcinku BH90210 twórcy oddają mu wzruszający hołd.

Serial BH90210 wyprodukowały CBS Television Studios i FOX Entertainment. Producentami wykonawczymi są Paul Sciarrotta, Chris Alberghini, Mike Chessler, Gabrielle Carteris, Shannen Doherty, Jennie Garth, Brian Austin Green, Jason Priestley, Tori Spelling oraz Ian Ziering. Autorami pomysłu są Chris Alberghini, Mike Chessler, Tori Spelling i Jennie Garth.

Co wydarzy się w pełnym emocji i wzruszeń pierwszym odcinku BH9020? Jak potoczyły się losy naszych ulubionych bohaterów z młodości? Tego będzie się można dowiedzieć już w środę 9 października o godzinie 21:05 na kanale FOX.

Źródło: FOX Networks Group

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *