Premiera serialu „Projekt Błękitna Księga” na kanale Epic Drama

Kanał Epic Drama przedstawi inspirowany prawdziwymi wydarzeniami serial science fiction, który pobił w USA rekordy oglądalności.

Sprawdź godziny emisji serialu „Projekt Błękitna Księga” w PROGRAMIE TV

Projekt Błękitna Księga to serial o zjawiskach paranormalnych, stworzony przez laureata Oscara i nagrody Golden Globe, Roberta Zemeckisa (Forrest Gump, Powrót do przyszłości, Kontakt). Fabuła oparta jest na ściśle tajnym śledztwie dotyczącym UFO i powiązanych z nim incydentów, przeprowadzonym przez Siły Powietrzne USA w latach 50-tych i 60-tych ubiegłego wieku. Poruszając wyjątkowo bieżące tematy, takie jak zaufanie do rządzących, siłę propagandy i teorie spiskowe, Projekt Błękitna Księga szybko stał się numerem jeden wśród produkcji telewizyjnych, których premiera miała miejsce w ubiegłym roku w USA.

Wśród obsady serialu znajdziemy gwiazdy takie jak: Aidan Gillen (Gra o tron) oraz Michael Malarkey (Pamiętniki wampirów). Serial opiera się na osobistych doświadczeniach doktora J. Allena Hynka (Gillen), profesora college’u, zwerbowanego przez Siły Powietrzne USA do poprowadzenia ściśle tajnej operacji pod kryptonimem Projekt Błękitna Księga, podczas której przebadano tysiące spraw, z których ponad 700 do dziś nie zostało wyjaśnionych. Każdy odcinek bazuje na autentycznych przypadkach, w których epizody kontaktów z obcą cywilizacją ukazane są na tle jednej z najbardziej tajemniczych epok w historii Stanów Zjednoczonych. Poszczególne epizody rzucają światło na prawdziwe wydarzenia, a serial odkrywa przed widzem świat nauki i tajemnic, pobudzając ciekawość i chęć pogłębienia tematu.

W serialu zobaczymy również Neala McDonough (Arrow, Legends of Tomorrow) jako Jamesa Hardinga, pewnego siebie i spostrzegawczego generała odpowiedzialnego za przewodzenie nowemu wydziałowi Sił Powietrznych; Michaela Harneya (Orange Is The New Black, Soy Nero) jako Hugh Valentine’a, tajemniczego, lecz wpływowego generała Amerykańskich Sił Powietrznych, nadzorującego wydział generała Hardinga; Laurę Mennell (Watchmen, Człowiek z Wysokiego Zamku) jako Mimi Hynek, wierną życiową partnerkę i żonę doktora J. Allena Hyneka oraz łotewsko-kanadyjską aktorkę Ksenię Solo (Czarny Łabędź, Zagubiona Tożsamość) jako Susie Miller, stylową, przyciągającą spojrzenia kobietę z godną pozazdroszczenia pewnością siebie i nieodpartym urokiem.

Sprawdź ofertę kanału Epic Drama w PROGRAMIE TV

Premierowy odcinek tej niesamowitej serii łączącej w sobie elementy politycznego dramatu i science fiction zostanie wyemitowany 4 października o godzinie 21:30 na kanale Epic Drama.

Źródło: Viasat World

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *