Liga Europy: Arsenal – FC Koeln na żywo tylko w Eurosporcie 1

14 września rusza faza grupowa Ligi Europy. W każdej kolejce Eurosport 1 będzie transmitować na żywo co najmniej dwa mecze na zasadach wyłączności. Na początek kibice będą mogli obejrzeć spotkanie jednego z głównych faworytów – Arsenalu, który podejmie FC Koeln (godz. 21:00).

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym kanału Eurosport 1

Liga Europy, to zaraz po Lidze Mistrzów, drugie najważniejsze rozgrywki pucharowe na Starym Kontynencie. Od kilku sezonów ich prestiż znacznie wzrósł, ponieważ zwycięzca kwalifikuje się kolejnej edycji Champions League.

W fazie grupowej bierze udział 48 drużyn podzielonych na 12 grup. Z każdej z nich do fazy play-off awansują po dwie najlepsze ekipy.

Ostatnią edycję wygrał Manchester United, który w finale w Sztokholmie pokonał Ajax Amsterdam 2:0.

W każdej kolejce Eurosport 1 pokaże na wyłączność co najmniej dwa spotkania. Na początek kibice będą mogli zobaczyć starcia: Hoffenheim – Braga (godz. 19:00) i Arsenal – FC Koeln (godz. 21:00). Pierwszy mecz skomentują Michał Zawacki i Sławomir Chałaśkiewicz, a drugi Tomasz Lach oraz Radosław Gilewicz.

Szczególnie ciekawie zapowiada się mecz „Kanonierów” z niemiecką ekipą. Arsenal to bowiem etatowy uczestnik Ligi Mistrzów, który w ubiegłym sezonie zajął dopiero piąte miejsce w lidze i wylądował w Lidze Europy. Podopieczni Arsene’a Wengera, podobnie jak w ubiegłym sezonie Manchester United, celują w zwycięstwo w tych rozgrywkach.

Źródło: Eurosport

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *