Fink ze specjalnym koncertem w radiowej Trójce

Lista muzycznych gwiazd, które odwiedziły w tym roku Muzyczne Studio im. Agnieszki Osieckiej wciąż się powiększa. Po Stingu, Tori Amos, Amy MacDonald, LP, Deborah Brown i Gregorym Porterze, którzy wystąpili w Trójce w ramach obchodów 55. urodzin stacji, w najbliższy weekend zagra tu kolejny znakomity artysta. To brytyjski wokalista i muzyk Fink, który w piątek 15 września pojawi się przy ul. Myśliwieckiej 3/5/7. Koncertu tego będzie można posłuchać w całości w sobotę 16 września w audycji Piotra Metza „Lista osobista” od godz. 21.00.

Finian Paul Greenall, ukrywający się pod pseudonimem artystycznym Fink, to brytyjski wokalista, tekściarz, gitarzysta, producent oraz DJ. Obdarzony znakomitym, „magnetycznym” głosem, na występach tworzy niezwykłą atmosferę, o czym świadczy choćby nagroda Independent Music Awards w kategorii „Najlepszy występ na żywo”.

Po wydaniu siedmiu studyjnych albumów (pierwszy ukazał się w 2000 roku) oraz ostatnim projekcie zatytułowanym „Fink’s Sunday Night Blues Club Vol. 1” (marzec 2017), Fink zdecydował się – wraz ze swoimi stałymi współpracownikami: Timem Thorntonem oraz Guyem Whittakerem – nagrać nowy materiał i wyruszyć w trasę koncertową. W efekcie najnowszy krążek Finka pt. „Resurgam” ukaże się 15 września. Tego samego dnia wieczorem artysta wystąpi w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej.

Koncert ten poprzedzi mini-trasę Brytyjczyka w Polsce i zarazem europejskie tournée, w ramach której Fink zagra ponad 60 koncertów w 19 europejskich państwach. W naszym kraju zobaczymy go: 16 września w gdańskim klubie „B90”, dzień później w stołecznej „Stodole”, 18 września w klubie „Kwadrat” pod Wawelem, a wreszcie w „CK Zamek” w Poznaniu – 21 września. Podczas trasy Finkowi na scenie towarzyszyć będzie również dwóch perkusistów.

Początek transmisji koncertu Finka w Trójce w sobotę 16 września o godz. 21.00 – w ramach audycji „Lista osobista” Piotra Metza.

Występ organizowany jest przy współpracy z wytwórnią No Paper Records – wydawcą płyt Finka w naszym kraju.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *