Liga Mistrzów: Legia – Borussia w TVP1

W środę, 14 września 2016 roku, po 20 latach przerwy mistrz Polski zagra w fazie grupowej Ligi Mistrzów. W 1. kolejce Legia podejmie w Warszawie Borussię Dortmund, z Łukaszem Piszczkiem w składzie. Transmisja w TVP1 i na stronie sport.tvp.pl od godziny 20:25.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym TVP1

Polskie kluby dotąd tylko dwa razy zagrały w fazie grupowej Ligi Mistrzów: Legia Warszawa w sezonie 1995/96 awansowała do ¼ finału, a Widzew Łódź w kolejnych rozgrywkach nie wyszedł z grupy. Jak poradzi sobie teraz Legia? Na początek trafia na finalistę rozgrywek z sezonu 2012/13. Borussia Dortmund to wicemistrz Niemiec, który dysponuje bardzo mocnym składem: Mario Goetze, Andre Schuerrle, Pierre-Emerick Aubameyang czy Łukasz Piszczek.

Mecz pokaże telewizyjna Jedynka oraz strona sport.tvp.pl – początek o godzinie 20:25, a studio po meczu potrwa 30 minut. Spotkanie skomentują: Dariusz Szpakowski i Andrzej Juskowiak. Studio zlokalizowane na stadionie poprowadzi Jacek Kurowski, a jego gośćmi będą: Dariusz Mioduski – współwłaściciel Legii Warszawa, Paweł Janas – trener Legii w sezonie 1995/96, gdy grała w Lidze Mistrzów oraz Marcin Żewłakow – były reprezentant Polski. Reporterami będą: Rafał Patyra i Szymon Borczuch.

We wtorek, 13 września o godzinie 20:10 w TVP Sport, będzie można zobaczyć film dokumentalny pt. „Legia Mistrzów” o udziale klubu w rozgrywkach Champions League w sezonie 1995/96. W filmie znajdą się fragmenty meczów, wypowiedzi piłkarzy (Macieja Szczęsnego, Leszka Pisza, Cezarego Kucharskiego, Jerzego Podbrożnego, Grzegorza Lewandowskiego i Jacka Bednarza) i inne materiały. Autorami filmu „Legia Mistrzów” są Jakub Zakrzewski i Piotr Michałowski z redakcji internetowej TVP Sport.

Plan transmisji:

Środa (14 września)
Legia Warszawa – Borussia Dortmund, godzina 20:25, TVP1 i sport.tvp.pl

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *