„Harley and the Davidson” na Discovery Channel

Harley-Davidson to coś więcej niż tylko motocykl. To ideologia, styl życia i symbol Ameryki, stworzony od zera przez Waltera i Arthura Davidsonów oraz ich przyjaciela Billa Harleya. Droga do sukcesu nie była jednak prosta. Trzech młodych mężczyzn, synów pracujących fizycznie imigrantów, musiało stawić czoła wielu przeszkodom, pozbawionym skrupułów konkurentom i podjąć ogromne ryzyko. Dali z siebie wszystko, aby założyć i zapewnić przetrwanie firmie. Jak wiele byli w stanie poświęcić, aby zrealizować swój amerykański sen? Zobacz inspirującą i pełną emocjonujących zwrotów akcji opowieść o męskich marzeniach, przyjaźni, pasji i uporze w dążeniu do celu, które stały się fundamentem legendarnej marki. Premierowy odcinek „Harley and the Davidson” już 20 września 2016 roku o godzinie 22:00 tylko na Discovery Channel.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym Discovery Channel

Takie porywające i szczere historie idealnie odzwierciedlają charakter Discovery Channel – powiedział Rich Ross, Prezes Grupy Discovery Channel, Animal Planet i Science Channel. – To opowieść o braterstwie, żelaznej woli w podążaniu do realizacji celów wbrew powszechnym zasadom ówczesnych czasów. Założyciele Harleya-Davidsona stworzyli więcej niż tylko motocykl. Oni stworzyli współczesną przedsiębiorczość.

Oparty na faktach serial „Harley and the Davidson” prezentuje ekscytującą, pełną dramatycznych przeżyć historię narodzin ikony motocykli, na tle wielkich zmian społecznych i technologicznych z początku XX wieku. Każdy z bohaterów, założycieli firmy, musiał stawić czoła innym wyzwaniom. Jednak ich marzenia i ambicje łączyło jedno – motocykl. Dla Waltera Davidsona przedsięwzięcie było możliwością wybicia się ze sztywnych ram, zignorowaniem obowiązujących zasad i skonstruowaniem motocykla dostosowanego do każdego terenu. Arthur Davidson widział w tym projekcie szansę na zdobycie szacunku i uznania rodziny.

Z kolei dla Billa Harleya motocykl był źródłem nadziei na wyswobodzenie się spod skrzydeł nadopiekuńczych rodziców, pokazanie swojego talentu i kunsztu inżynierskiego.

Motocykle stworzone w przydomowym warsztacie sprawdzały się praktycznie w każdych warunkach, ponieważ Walter testował je wszędzie tam, gdzie było to możliwe. Jego upór i ambicja napędzały go, aby zostać czołowym kierowcą rajdowym. Brał on udział w popularnych, lecz niebezpiecznych zawodach na torach wyścigowych, podczas których często dochodziło do śmiertelnych wypadków. Śmiałe i ryzykowne wyczyny Waltera przyniosły sławę marce Harley-Davidson. Pozwoliły też wyprzedzić rywala i konkurenta, firmę Indian, która miała wówczas silną pozycję na amerykańskim rynku. Pełni geniuszu, innowacyjności i kreatywności założyciele Harleya-Davidsona musieli stawić czoła dużo większym wyzwaniom. Ale poradzili sobie nawet w czasach Wielkiej Depresji lat 20., dziesiątkującej branżę motocyklową. Wciąż udawało im się wyprzedzać czasy nowymi pomysłami biznesowymi.

Serial „Harley and the Davidson” opowiada także o tym jak twórcy legendarnych motocykli niestrudzenie budowali lojalność wobec swojej marki, zdobywając i realizując kontrakty dla armii USA, ucząc żołnierzy jak naprawiać maszyny podczas walki, czy wspierając kluby motocyklowe w całym kraju. W końcu skupili się na stworzeniu pierwszego „superbike’a” na świecie, najnowocześniejszego motocykla wyścigowego dla mas. Walter, Arthur i Bill ugruntowali pozycję Harleya-Davidsona, jako motocykla, który dojedzie wszędzie i da radę każdej trasie. To dziedzictwo przetrwało ponad 100 lat, stanowi sedno marki i przyciąga miliony wiernych fanów.

Oprócz fascynującej historii, która bez wątpienia jest mocną stroną serialu, na szczególną uwagę zasługują również światowej sławy aktorzy w nim występujący. Są to m.in.: Michiel Huisman („Gra o tron”) jako Walter Davidson, Robert Aramayo („Gra o tron”) jako William (Bill) Harley i Bug Hall („Klan urwisów”) odtwarzający rolę Arthura Davidsona. Poza tym na ekranie znajdą się również: Stephen Rider („Daredevil”), Jessica Camacho („Jeździec bez głowy”), Daniel Coonan („EastEnders”), Annie Read („Inna”), Wilson Bethel („Doktor Hart”), Dougray Scott („Mission: Impossible 2”), Gabe Luna („Matador”), Alex Shaffer („Wszyscy wygrywają”) oraz nowe twarze: Essa O’Shea i Sean Scully.

Premierowy odcinek serialu „Harley and the Davidson” zobaczymy we wtorek, 20 września o godzinie 22:00, na Discovery Channel. Kolejne dwa zostaną pokazane 27 września oraz 4 października o tej samej godzinie.

Powtórki serialu będzie można obejrzeć na Discovery Channel w każdą niedzielę o godzinie 21:00 począwszy od 25 września do 9 października.

Źródło: Discovery Networks CEEMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *