Likwidator TVP żąda od przewodniczącego KRRiT pieniędzy z abonamentu

We wtorek, 9 kwietnia br. Daniel Gorgosz, likwidator TVP S.A. w likwidacji wystosował do Macieja Świrskiego, przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji ostateczne przedsądowe wezwanie do zapłaty wpływów z opłat abonamentowych w wysokości 141 780 000 zł (słownie: sto czterdzieści jeden milionów siedemset osiemdziesiąt tysięcy złotych) wraz z odsetkami. Stanowczą reakcję Daniela Gorgosza – od 8 kwietnia br. wpisanego do KRS jako likwidatora Spółki, potwierdza postanowienie Starszego Referendarza Sądowego w Sądzie Rejonowym dla Warszawy-Mokotowa w Warszawie II Wydział Cywilny o oddaleniu wniosku o zezwolenie na złożenie do depozytu sądowego środków z wpływów abonamentowych (sygn. akt II Ns 122/24).

Sprawdź ofertę kanałów TVP w PROGRAMIE TV

Chodzi o zapłatę środków z wpływów abonamentowych przeznaczonych na realizację misji publicznej dla Telewizji Polskiej S.A. w likwidacji za I kwartał 2024 r., ustalonych na podstawie przekazanej Spółce w dniu 23 października 2023 r. uchwały Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Nr 194/2023 z dnia 13 września 2023 r.

Daniel Gorgosz, likwidator TVP S.A. w likwidacji już wcześniej interweniował w kwestii zapłaty środków z wpływów abonamentowych, ale dotąd spotykał się brakiem reakcji Macieja Świrskiego, przewodniczącego KRRiT.

W ostatecznym wezwaniu przedsądowym wskazał 3 dni na dokonanie wpłaty, od dnia otrzymania pisma.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *