Lou Doillon wystąpi w Trójce

W najbliższą sobotę 3 października 2015 roku Program 3 Polskiego Radia zaprasza do wysłuchania rozmowy Anny Gacek z francuską aktorką i wokalistką Lou Doillon. W programie wieczoru znajdzie się również mini-recital artystki. Początek tego spotkania na antenie Trójki o godzinie 18:05.

Okazją do rozmowy z Lou Doillon jest polska premiera jej drugiego albumu „Lay Low”, który ukaże się już 9 października. To będzie pierwsza wizyta Francuzki w naszym kraju.

Lou Doillon pochodzi z artystycznej rodziny – jest córką reżysera Jacquesa Doillona i aktorki Jane Birkin oraz przyrodnią siostrą aktorki i wokalistki Charlotte Gainsbourg. I podobnie jak ona łączy w swojej karierze występy w filmach i serialach z nagrywaniem muzyki – już w 2012 roku skomponowała w domowym zaciszu, akompaniując sobie jedynie na gitarze akustycznej, materiał na swój debiutancki krążek „Places”. Wyprodukowana przez Etienne Daho płyta ujęła francuską (i nie tylko) publiczność swoją oryginalnością. W ojczyźnie Doillon album zdobył status podwójnej platyny, a na całym świecie sprzedał się w ponad 300 tys. kopii. Zachwyceni byli również krytycy – Lou zdobyła nagrodę Victoire de la Musique, czyli muzycznego Wiktora w kategorii „Najlepsza artystka 2012 roku” we Francji.

Drugi album Lou Doillon powstał we współpracy z Taylorem Kirkem aka Timber Timbre. Zeszłej zimy duet zaszył się w studio Hotel2Tango w Montrealu i wyprodukował wspólnie 11 nowych piosenek, które ukażą się na krążku „Lay Low”. Premierowy materiał promuje stylowe nagranie „Where To Start”, do którego powstał klimatyczny teledysk. Czy Lou zaśpiewa „na żywo” w Trójce swój przebojowy singiel? Będzie się można o tym przekonać już w najbliższą sobotę 3 października od godziny 18:05. Na rozmowę z Lou Dillon i mini-recital artystki zaprasza dziennikarka muzyczna Programu 3 Anna Gacek.

Trójka jest patronem medialnym albumu „Lay Low”.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *