Łukasz Rybowski dyrektorem Biura Zarządu TVP

Prezes TVP, Janusz Daszczyński, powołał Łukasza Rybowskiego na stanowisko dyrektora Biura Zarządu i Spraw Korporacyjnych. Obejmie on stanowisko 1 września 2015 roku.

Łukasz Rybowski zastąpi na tym stanowisku Elżbietę Ponikło, która po 4 latach kierowania BZiSK obejmie funkcję doradcy Zarządu, wspierającego Prezesa w dziele przygotowania Strategii TVP na lata 2016 – 2020 i w pracach nad zmianami organizacyjnymi w Spółce.

Łukasz Rybowski ma 36 lat. Jest absolwentem Politechniki Łódzkiej Wydziału Organizacji i Zarządzania, dyplom z wyróżnieniem uzyskał w 2003 roku. Ukończył również studia podyplomowe z zakresu finansów i rachunkowości na Uniwersytecie Łódzkim.

Od 2001 roku współpracował z firmami audytorskimi na różnych samodzielnych stanowiskach, m.in. audytora i doradcy. Był najmłodszym biegłym rewidentem w Polsce.

W latach 2004-2006 pracował w Najwyższej Izbie Kontroli a następnie w Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych SA, ostatnio jako dyrektor Departamentu Audytu i Kontroli Wewnętrznej.

W 2010 roku, podczas Wystawy Światowej w Szanghaju, współpracował z obecnym prezesem TVP, Januszem Daszczyńskim, jako Zastępca Komisarza Generalnego Sekcji Polskiej. Do sierpnia 2015 roku pełnił funkcję dyrektora finansowego i wiceprezesa Zarządu Stone Master SA.

Jest członkiem Krajowej Izby Biegłych Rewidentów i Stowarzyszenia Księgowych w Polsce.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *