Maciej Goliński w zastępstwie za Urszulę Prussak w RDC

Urszula Prussak pełniąca funkcję Szefa muzycznego Polskiego Radia RDC po raz drugi została matką. Podczas jej nieobecności za muzykę w rozgłośni odpowiadał będzie Maciej „Envee” Goliński.

Maciej „Envee” Goliński jest muzykiem, kompozytorem, producentem muzycznym i DJ’em. Zadebiutował w 2003 roku jednym ze swoich najbardziej rozpoznawalnych projektów – Niewinni Czarodzieje, pod szyldem którego wydał single również w Londynie i Sztokholmie. Wykonane przez niego remiksy ukazywały się nakładem wielu wydawnictw europejskich, ale ma na koncie także prace dla artystów i niezależnych wytwórni krajowych. W studiu realizował i miksował nagrania wykonawców prezentujących rozmaite gatunki muzyczne. Jest twórcą muzyki teatralnej. Jego utwory były wykorzystane również w filmach, słuchowiskach, reklamach radiowych i telewizyjnych oraz undergroundowych produkcjach audiowizualnych. Występował podczas wielu festiwali muzycznych w kraju i za granicą. We wrześniu 2011 roku ukazała się jego EPka Kali. Podczas nieobecności Urszuli Prussak, Envee zadba o kontynuację dotychczasowej linii muzycznej RDC.

W Polskim Radiu RDC Maciej „Envee” Goliński w każdy wtorek od godziny 18:00 do 20:00, prowadzi autorską audycję muzyczną „Nakamarra”.

prrdcgolinski
Zdjęcie: Marzena Stokłosa

Źródło: Polskie Radio RDC

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *