Magdalena Łobodzińska rzecznikiem prasowym TVP

6 czerwca 2016 roku Magdalena Łobodzińska objęła funkcję rzecznika prasowego a zarazem kierownika działu Centrum Informacji Telewizji Polskiej.

Magdalena Łobodzińska, urodzona 13 marca 1971 roku, jest dziennikarką i redaktorką, absolwentką Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego.

Karierę w mediach zaczynała w 1996 roku w magazynie „Machina”, zaś pracę dziennikarską w dzienniku „Życie”, gdzie pełniła funkcję asystenta szefa działu krajowego, a następnie odpowiadała w dziale gospodarczym za teksty poświęcone mediom i reklamie. Jako sekretarz redakcji i autorka tekstów pracowała w magazynie „MAX” – od początku do końca jego krótkiego życia na polskim rynku, jako redaktor naczelna była też współodpowiedzialna za launch polskiej edycji ukazującego się do dziś magazynu „Shape”.

W latach 2004-2012 sprawowała funkcję sekretarza redakcji magazynu „Playboy” prowadzonego wówczas przez Marcina Mellera, pisała także teksty poświęcone sztuce, wzornictwu oraz kinu. W 2010 roku zadebiutowała jako redaktor literatury. Jej debiut – „Warszawa fantastyczna” Pawła Dunin-Wąsowicza (wyd. Raster) – został uhonorowany w 2011 roku Nagrodą Literacką m.st. Warszawy. Współpracuje z wydawnictwami „Sic!”, „The Facto”, „Pascal”, a od niedawna także z „Teologią Polityczną”.

Na stanowisku rzecznika prasowego-kierownika Centrum Informacji TVP Magdalena Łobodzińska zastąpiła Aleksandrę Gieros-Brzezińską, która od końca maja br. nie jest już pracownikiem TVP.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *