Magiczne Mikołajki z radiową Jedynką w Zakopanem

W sobotę 7 grudnia wielkie otwarcie sezonu zimowego z Jedynką w Zakopanem! Będzie św. Mikołaj z workiem prezentów, wspólne śpiewanie kolęd, ubieranie choinki, która wieczorem zostanie uroczyście rozświetlona. Będą audycje na żywo ze studiów plenerowych z udziałem publiczności, a na zakończenie pełnych wrażeń „Magicznych Mikołajek z Jedynką” – koncert finalistów The Voice of Poland. Wstęp wolny! Program 1 Polskiego Radia przez cały sezon obecny będzie w czasie najważniejszych wydarzeń w Stolicy Tatr.

Radiowa Jedynka gościć będzie w Zakopanem przez całą zimę, a pierwsza okazja do spotkania nadarzy się już w sobotę 7 grudnia. O godz. 9.00 Roman Czejarek i Grzegorz Frątczak, zaproszą do udziału w audycji „Jedyne takie miejsce” na żywo z publicznością. W czasie audycji będzie można nie tylko zajrzeć do plenerowego studia Jedynki przy oczku wodnym na Krupówkach, ale również pozdrowić bliskich na antenie!

Drugie studio plenerowe Jedynki stanie na Placu Niepodległości, który w sezonie letnim i zimowym zamienia się w Kulturalny Plac Niepodległości. To tu 7 grudnia od godz. 11.00 rozpoczną się „Magiczne Mikołajki z radiową Jedynką”. Przewidziano m.in. wizytę św. Mikołaja z workiem prezentów, pokazy widowiskowych eksperymentów, koncert disneyowski. Będą też zimowe zabawy, pokaz rzeźbienia w lodzie, kiermasz z regionalnymi smakołykami i pamiątkami. Przedszkolaki i uczniowie zakopiańskich szkół zaśpiewają kolędy, po raz pierwszy uroczyście rozświetlona zostanie choinka, którą przez cały dzień wspólnie z radiową Jedynką ubiorą dzieci. „Magiczne Mikołajki z Jedynką” uświetni koncert świątecznych przebojów z repertuaru gwiazd estrady w wykonaniu finalistów programu The Voice of Poland. Do wspólnego śpiewania zaproszą prowadzący koncert: Ula Kaczyńska i Marcin Kusy, szef muzyczny radiowej Jedynki. Ten radosny dzień zwieńczy otwarcie sezonu zimowego z miastem partnerskim Sopot i rozświetlenie ozdobnych iluminacji w zimowej stolicy Polski.

O godz. 13.00 w radiowej strefie familijnej na Kulturalnym Placu Niepodległości pojawią się popularni dziennikarze Programu 1 Polskiego Radia: Roman Czejarek, Marcin Kusy, Ula Kaczyńska i Grzegorz Frątczak, którzy poprowadzą quizy i konkursy z nagrodami, przy gorącej herbacie odpowiedzą na pytania, podzielą się radiowymi i muzycznymi anegdotami. Z Kulturalnego Placu Niepodległości od godz. 14.00 Marcin Kusy i Ula Kaczyńska poprowadzą audycję „Muzyczna Jedynka” z udziałem publiczności.

Przez cały sezon zimowy Program 1 Polskiego Radia będzie obecny na najciekawszych imprezach w Zakopanem. Dziennikarze Jedynki pojawią się m.in. w czasie IX Światowego Dnia Śniegu FIS World Snow Day, czyli międzynarodowej akcji, będącej częścią kampanii „Zabierz dzieci na śnieg”, która swoim zasięgiem obejmuje blisko 60 wydarzeń w 27 krajach. Będą relacjonować VI 12h Slalom Maraton (to cykliczne zawody narciarskie po rekord Polski i 12-godzinny drużynowy slalom non-stop na rzecz charytatywnego wsparcia dla sportowców z niepełnosprawnościami). Z Radiową Jedynką będzie można śledzić zmagania zawodników w czasie VII Pucharu Zakopanego w narciarstwie alpejskim amatorów (jak w roku ubiegłym przeprowadzone zostaną na trzech stacjach narciarskich: Harendzie, Kasprowym Wierchu i Polanie Szymoszkowej.

Plenerowe studio Programu 1 Polskiego Radia na Kulturalnym Placu Niepodległości odwiedzą organizatorzy oraz uczestnicy tych imprez.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *