Marek Kondrat czyta „Mistrza i Małgorzatę” w Dwójce

Szykuje się nie lada atrakcja dla miłośników kultowych lektur – słynna powieść Michała Bułhakowa zabrzmi w interpretacji Marka Kondrata na antenie Programu 2 Polskiego Radia. Pierwszy odcinek 1 września 2015 roku o godzinie 19:00 w audycji „Książka do słuchania”.

Niewiele brakowało, a świat istniałby bez „Mistrza i Małgorzaty”. Pierwsza wersja książki, napisana w 1928 roku, została przez Bułhakowa zniszczona. Od jesieni 1938 aż do swej śmierci w marcu 1940 roku Bułhakow nieustannie pisał, udoskonalał i poprawiał kolejne wersje „Mistrza i Małgorzaty”. Po raz pierwszy po rosyjsku powieść została opublikowana na przełomie 1967 i 1968 roku w miesięczniku „Moskwa”. Polscy czytelnicy poznali ją rok później w przekładzie Ireny Lewandowskiej i Witolda Dąbrowskiego. I właśnie wersję z 1969 roku, uzupełnioną o fragmenty, które wtedy wykreśliła cenzura, w 50 odcinkach przedstawi radiowa Dwójka.

„Mistrz i Małgorzata” w Programie 2 Polskiego Radia – emisja od poniedziałku do piątku w godzinach 19:00-19:20 już od 1 września w audycji „Książka do słuchania”. Czyta Marek Kondrat.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *