Marek Niedźwiecki rozpoczął pierwsze notowanie Listy Piosenek 357

Udział Marka Niedźwieckiego w pierwszym notowaniu LP357 do końca pozostawał tajemnicą. 29 października tuż po godz. 19:00 Słuchacze niespodziewanie usłyszeli jego głos. “Witam serdecznie, Marcin Łukawski, miło mi będzie przedstawić pierwsze notowanie Listy Piosenek 357. Od jakiegoś czasu pracuję nad tym, żeby upodobnić się głosem do Marka Niedźwieckiego. Chyba mi się to coraz bardziej udaje” – tymi słowami Marek Niedźwiecki rozpoczął historyczne, pierwsze notowanie audycji.

Tuż potem wyemitowany został utwór “I’ll find my way home” w wykonaniu duetu Jon and Vangelis. W 1982 roku zajął on pierwsze miejsce podczas I notowania Listy Przebojów Trójki.

Co jakiś czas chętnie zastąpię Marcela. On nadal będzie głównym prowadzącym, ja będę wpadał w najmniej spodziewanych momentach. Dostawałem i dostaję wiele próśb o to, by czasem głos Niedźwiedzia wrócił podczas Listy. Jestem wdzięczny Patronom, że tak solidarnie są z nami. Skoro mogę się za to dodatkowo odwdzięczyć, myślę, że powinienem to zrobić. Cieszę się na te spotkania – mówi Marek Niedźwiecki.

8 300 Patronów oddało 75 207 głosów

Lista Piosenek 357 w nowej formule została wyemitowana po raz pierwszy w piątek, 29 października o godz. 19:00. Patroni radia co tydzień wybierają 42 utwory, korzystając z nowego systemu do głosowania online. Przez pierwszy tydzień zagłosowało online 8 300 osób z 69 krajów. Oddali ponad 75 tysięcy głosów.

To znacznie więcej niż się spodziewaliśmy. I mocny sygnał, że społeczność Listy zebrała się pod nowym radiowym adresem. Dostajemy mnóstwo maili, komentarzy i sygnałów, że spotkania w piątki wieczorem to dla Słuchaczy ważny punkt w tygodniu. W piątek zwyczajnie nie dawaliśmy rady na nie odpisywać. Wspólnie chcemy tworzyć tę audycję, szukać ciekawych debiutów i trzymać rękę na muzycznym pulsie. Będziemy rozwijać formułę Listy, bo czujemy ogromny potencjał tego formatu. Pojawią się m.in wykonania na żywo w trakcie audycji w ramach Garażu 357. Pracujemy też już nad rozwojem samego systemu do głosowania – m.in. o możliwość odsłuchania fragmentów utworów – mówi Marcin Łukawski, prowadzący Listę Piosenek 357.

W ciągu 4 dni przybyło 1000 nowych Patronów

Podczas piątkowego notowania padły kolejne rekordy zbiórki na portalu Patronite. Liczba Patronów osiągnęła rekordowe 36 tysięcy osób. Oznacza to, że od wtorku, 26 października przybyło 1000 osób wspierających Radio 357 comiesięcznymi wpłatami.

Źródło: Radio 357

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *