Piąty sezon serialu „Gomorra” w HBO GO

Piąty sezon Gomorry to niezwykle oczekiwany finał kultowego serialu Sky Original wyprodukowanego przez Cattleya, część ITV Studios, we współpracy z Beta Film. Nowy sezon zadebiutuje dwoma odcinkami 20 listopada w HBO GO. W każdą sobotę będą się pojawiały premiery kolejnych dwóch odcinków.

Sprawdź ofertę kanału HBO w PROGRAMIE TV

Aby opowiedzieć zakończenie, trzeba zacząć od początku, ale kiedy masz łzy w oczach i rozdarte serce, obrazy wydają się być zamazane, a wspomnienia mieszają się z emocjami. Zbudowaliśmy rodzinę, która dzieliła się pracą i życiem, i wzajemnie się wspierała. Pokochaliśmy Neapol i jego mieszkańców. Cierpimy, kiedy musimy go opuścić. Dojrzeliśmy, a nasze postacie dojrzały razem z nami – powiedział Marco D’Amore, który występuje w roli Cirio di Marzio i powraca również jako reżyser sześciu odcinków, po tym jak debiutował w tej roli w czwartym sezonie.

Ostatni sezon rozpoczyna się w momencie, gdy starcie między Levantesem a Patrizią pozostawiło Neapol w gruzach, zmuszając Genny’ego do porzucenia marzeń o normalności i powrocie do działania. Gdy policja deptała mu po piętach, Genny został zmuszony do ukrycia się, sam, bez Azzury i małego Pietra. Teraz jego jedynym sojusznikiem jest ‘O Maestrale, tajemniczy mafiozo z Ponticelli. Wojna jest nieunikniona, a jego wrogowie zaciekli. Ale Genny stoi przed sensacyjnym odkryciem: Ciro Di Marzio żyje i obecnie przebywa na Łotwie. Odtąd nic już nie będzie takie samo.

Reżyser Claudio Cupellino powiedział: Widzieliśmy, jak Ciro i Genny dojrzewają, rozwijają się, nawet jeśli nie w tym samym tempie, i zmieniają się. Teraz w ostatnim sezonie jesteśmy świadkami ich starzenia się w świecie, który staje się dla nich coraz bardziej duszący. Sam musiałem się cofnąć myślami do ostatniego kadru z poprzedniego sezonu, w którym widzimy Genny’ego zamkniętego w bunkrze, patrzącego w kamerę. Właśnie od tego kadru zaczyna się nowy sezon.

Bazujący na pomyśle Robero Saviano i powieści o tym samym tytule serial Gomorra jest aktualnie najbardziej popularnym włoskim serialem na świecie. Niedawno The New York Times umieścił go na piątym miejscu wśród 30 najlepszych międzynarodowych seriali ostatniej dekady. Produkcja jest dystrybuowana na ponad 190 terytoriach i wszędzie jest doceniana przez publiczność i krytyków, zdobywając liczne nagrody i wnosząc istotny wkład w zredefiniowanie standardów włoskich seriali.

Nowych dziesięć odcinków produkcji zostało nakręconych w Neapolu, Rzymie i Rydze. Scenarzystami piątego sezonu są Leonardo Fasoli i Maddalena Ravagli, która również była autorką treatmentu serialu wraz z Roberto Saviano. Valerio Cilio i Gianluca Leoncini uzupełniają zespół scenarzystów. Reżyserem odcinków 1-5 oraz 9 jest Marco D’Amore, a odcinków 6, 7, 8, 10 – Claudio Cupellini. Obaj reżyserzy są jednocześnie opiekunami artystycznymi sezonu.

Gomorra to serial Sky Original wyprodukowany przez Cattleya, część studia ITV, we współpracy z Beta Film. W nowym 10-odcinkowym sezonie występują Salvatore Esposito, Marco D’amore, Ivana Lotito i Arturo Muselli.

Premiera serialu Gomorra odbędzie się w HBO GO 20 listopada. Tego dnia do serwisu dodane zostaną dwa odcinki serialu, kolejne będą dodawane po dwa w każdą sobotę.

Źródło: HBO

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *