Mark Strong z główną rolą w serialu FOX NETWORKS GROUP – „Deep State”

Nowy serial zatytułowany „Deep State”, to trzymający w napięciu thriller szpiegowski, który zostanie pokazany w ponad 50 krajach na antenie stacji FOX. Każdy z ośmiu odcinków będzie trwać 60 minut.

Przedstawiciele spółki FOX Networks Group (FNG) Europe and Africa ogłosili, że znany brytyjski aktor Mark Strong zagra główną rolę w pierwszym zrealizowanym w regionie serialu własnej produkcji. Serial „Deep State” wpisuje się w strategię grupy, która zakłada pozyskiwanie, rozwijanie oraz realizację własnych produkcji na poziomie regionalnym.

Akcja serialu rozgrywa się w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych, Libanie i Francji. To fascynująca historia z elementami dreszczowca i kina akcji obnażająca dwulicowość oraz bezwzględność świata wywiadu, w którym okazywanie skrupułów jest równoznaczne z wydaniem wyroku śmierci na siebie samego i swoich bliskich.

Nominowany do nagród Olivera, BAFTA i Tony Mark Strong („Szpieg”, „Wróg numer jeden”, „Kingsman – Złoty krąg”) wcieli się w postać Maxa Eastona – człowieka, który prowadził kiedyś podwójne życie, a teraz zmaga się ze swoją przeszłością. Po odejściu ze służby postanawia jednak wrócić do gry, aby pomścić śmierć swojego syna, ale zostaje mimowolnie wciągnięty w tajną wojnę obcych wywiadów oraz spisek, którego autorzy mają nadzieję zarobić duże pieniądze na destabilizacji sytuacji na Bliskim Wschodzie.

Raz na jakiś czas dostaję scenariusz, którego nie mogę go odrzucić. Taki jest właśnie „Deep State” – to świetnie napisany materiał. Bardzo cieszę się, że będę pracować z FNG i wystąpię w ich pierwszym serialu własnej produkcji zrealizowanym w regionie. Mój bohater jest niejednoznaczną postacią. To jedna z tych ról, które są bardzo ciekawe. Max jest agentem nieustannie prowadzącym śmiertelną grę, ale jest także kochającym ojcem i mężem, co czyni go fascynującym studium ludzkiego charakteru. Szybka akcja, pełna zaskakujących zwrotów, oraz wielowymiarowe postacie to znaki szczególne seriali, w których sam lubię występować i oglądać na małym ekranie – powiedział Strong.

Mark Strong to bardzo uzdolniony i niezwykle wszechstronny aktor, który nadaje granym przez siebie postaciom głęboki rys – powiedziała Sara Johnson, wiceprezes ds. seriali obyczajowych. – Jego dorobek obejmuje wiele ról teatralnych i telewizyjnych, które dowodzą, że Mark jest mistrzem w tworzeniu ciekawych i niejednoznacznych postaci. Bardzo cieszymy się, że będziemy mogli po raz kolejny oglądać go na małym ekranie w naszym serialu, w którym wcieli się w bardzo złożonego bohatera, Maxa Eastona – dodała.

Do obsady dołączyła także Karima McAdams („Fearless”, „Wikingowie”), którą zobaczymy w roli Leyli Toumi, błyskotliwej i nieustępliwej agentki z elitarnego wydziału służb specjalnych. Zdjęcia do serialu rozpoczną się w maju 2017 roku.

Reżyserem serialu będzie Robert Connolly. Autorami scenariusza są Matthew Parkhill („Twardzielka”), Simon Maxwell („American Odyssey”) i Steve Thompson („Sherlock”, „Dr Who”). Za scenografię odpowiadać będzie Pat Cambell, a operatorem będzie David Higgs. Pomysłodawcami serialu, który zostanie wyprodukowany przez spółkę Endor Production dla FOX Networks Group Europe & Africa są Matthew Parkhill i Simon Maxwell. Obowiązki producenta pełni zwyciężczyni nagrody Emmy, Hilary Bevan Jones.

Źródło: FOX Networks Group

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *