Marzec 2016 w History

Kanał History na marzec 2016 roku przygotował m.in.: 4. sezon serialu „Wikingowie”, turniej „Wykute w ogniu”, serie dokumentalne o więzieniu Alcatraz – „Legendy Alcatraz” i „Alcatraz: w poszukiwaniu prawdy” oraz serię „Australijscy zbieracze”.

„Wikingowie”, IV sezon
Sezon trzeci zakończył się spektakularną bitwą o Paryż, w której Ragnar (Travis Fimmel) wykazał się niezwykłym sprytem i przechytrzył przeciwników. Odniesione w walce rany zagrażają zdrowiu króla Ragnara – o sukcesji intensywnie myślą jego najbliżsi, żona – królowa Aslaug (Alyssa Sutherland) i najstarszy syn, Björn (Alexander Ludwig). Lagertha (Katheryn Winnick) nadal nie może pogodzić się z władzą utraconą na rzecz jej byłego podwładnego, Kalfa (Ben Robson); Rollo (Clive Standen) zdradza wikińskie dziedzictwo pozostając u Franków i biorąc ślub z paryską księżniczką Giselą (Morgane Polanski), a Floki (Gustaf Skarsgård) musi ponieść konsekwencje czynów wobec Athelstana.
Emisja: piątek, godzina 22:00

„Wykute w ogniu”
W nowym turnieju na kanale History rywalizują ze sobą najlepsi wytwórcy broni białej, którzy potrafią stworzyć wszystko, od toporów wojennych wikingów, przez samurajskie miecze, po indiańskie sztylety. W każdym odcinku startuje czterech nowych zawodników. Wykute w ogniu to rzemiosło, legenda i pasja połączone ze sprytem, zaradnością i pomysłowością. Zawodnicy wykonują kilka zadań, w których mają do dyspozycji zestaw narzędzi z garażu i które polegają na stworzeniu poszczególnych elementów wybranej broni prezentowanej w ekscytującym finale. Rezultaty ocenia grono ekspertów, a oglądając zażarty wyścig z czasem, przy okazji dowiadujemy się sporo o historii różnych rodzajów broni.
Premiera: czwartek, 24 marca, godzina 22:00
Emisja: czwartek, godzina 22:00

„Legendy Alcatraz”
W 1962 roku John Anglin, Clarence Anglin i Frank Morris uciekli z najcięższego więzienia, jakie kiedykolwiek istniało w Ameryce – Alcatraz. Uznano, że zginęli podczas ucieczki, ale ich ciał nigdy nie odnaleziono. Dziś, ponad 50 lat później, rodzina braci Anglin po raz pierwszy ujawnia dowody i sekrety, które mogą rzucić nowe światło na tę słynną sprawę. Kanał History przygląda się wspólnym działaniom rodziny i emerytowanego policjanta, który od dziesięcioleci pasjonuje się „zagadką Alcatraz”. Razem zbliżą się bardziej do jej rozwiązania niż ktokolwiek inny.
Emisja: wtorek, 23 marca, godzina 23:00

„Alcatraz: w poszukiwaniu prawdy”
Godzinny program specjalny poświęcony miejscu i roli Alcatraz w zbiorowej świadomości Amerykanów. Rozmawiając z ludźmi, którzy znają prawdziwą historię osławionego więzienia na wyspie, przyjrzymy się rozmaitym mitom, jakie wokół niego narosły, wyjaśnimy, dlaczego uznawano je za najbezpieczniejszy zakład penitencjarny w USA i przypomnimy głośną ucieczkę w 1962 roku, która mimo upływu 53 lat pozostaje jedną z największych nierozwiązanych zagadek w Ameryce.
Emisja: wtorek, 15 marca, godzina 23:00

„Australijscy zbieracze”
W Australijskich zbieraczach poznajemy Lucasa Callaghana i Adama McDonalda, którzy wędrują bocznymi drogami Australii i żyją z odrestaurowywania upolowanych staroci, przeistaczając rupiecie w prawdziwe skarby. W każdym odcinku śledzimy perypetie bohaterów, którzy przetrząsają złomowiska, piwnice, garaże i szopy, przy okazji poznając rozmaitych dziwaków i słuchając niesamowitych opowieści.
Emisja: poniedziałek, godzina 23:00

Źródło: A+E Networks Poland

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *