Marzec 2016 w kanale H2

Kanał H2 w marcu 2016 roku pokaże m.in. fabularyzowany serial dokumentalny „Wielcy ludzie wielkich wojen”, serie „Odszyfrowane: zaginione skarby” i „Ameryka: Historia USA” oraz cykl „Niedzielne programy specjalne”.

„Wielcy ludzie wielkich wojen”
Między dwoma najstraszliwszymi konfliktami zbrojnymi w XX wieku – I i II wojną światową – upłynęło zaledwie 21 lat, dlatego wielu historyków uważa je za jeden krwawy kataklizm, który najpierw ogarnął Europę, a później rozprzestrzenił się na cały glob. Wiele sławnych – bądź niesławnych – postaci uczestniczyło w obu tych wojnach. Najpierw w okopach pod Ypres i nad Sommą, a dwie dekady później, często w tych samych rejonach świata, w bitwie o Ardeny albo lądowaniu w Normandii. Tacy ludzie jak Adolf Hitler, Benito Mussolini, George S. Patton, Charles de Gaulle czy Douglas MacArthur, zanim zapisali się w historii, byli zwykłymi żołnierzami. Oto opowieść o tamtym potwornym trzydziestoleciu widzianym oczami ludzi, których światopogląd ukształtował się w okopach i którzy z czasem mieli decydować o losach świata.
Premiera: środa, 30 marca, godzina 22:00
Emisja: środa, godzina 22:00

„Odszyfrowane: zaginione skarby”
Niektóre z największych skarbów amerykańskiej historii i kultury zaginęły lub zostały skradzione. Poszukuje ich dziś prezenter telewizyjny Brad Meltzer w swoim programie „Odszyfrowane: zaginione skarby”, by je zwrócić prawowitym właścicielom: Amerykanom. Wiele z tych przedmiotów krąży po pchlich targach i czarnym rynku, a inne po prostu leżą zapomniane na strychach i w piwnicach.
Premiera: poniedziałek, 14 marca, godzina 22:0
Emisja: poniedziałek, godzina 22:00

„Niedzielne programy specjalne”
W tym miesiącu kanał H2 zaprasza na niedzielne programy specjalne. Wyprodukowany przez Ridleya i Tony’ego Scottów „Gettysburg – ostatnia szarża” to odarty z romantyzmu obraz wojny secesyjnej na przykładzie kluczowej bitwy pod Gettysburgiem. W 10 stopniach w skali Richtera zobaczymy, jakie byłyby skutki takiego gigantycznego trzęsienia ziemi na uskokach tektonicznych, pod wodą i w różnych rejonach świata. Na koniec cyklu proponujemy „Lądowanie w Normandii: zaginione filmy”, czyli obfitującą w szczegóły historię tej przełomowej operacji desantowej, ilustrowaną rzadkimi materiałami archiwalnymi i wywiadami z uczestnikami.
Premiera: niedziela, 6 marca, godzina 22:00
Emisja: niedziela, godzina 22:00

„Ameryka: Historia USA”
„Ameryka: Historia USA” opowiada niezwykłą historię Stanów Zjednoczonych, od czasów dzikiego pogranicza po XXI wiek, od przekroczenia Missisipi po lądowanie na Księżycu, od kolonialnego Jamestown po zamach z 11 września i dzień dzisiejszy. Oglądamy, jak technika pokonuje naturę, przecinając kontynent drogami i liniami kolejowymi, triumfując nad pionową przestrzenią stalowymi drapaczami chmur i wysyłając ludzi w kosmos. Efektowne animacje komputerowe pokazują, jak na bezkresnych pustkowiach wyrastają wioski, które zamieniają się w miasta, a te we współczesne rozległe metropolie. To również opowieść o konfliktach: wojnach z Indianami, niewolnictwie, rewolucji, która zrodziła nowy naród, wojnie secesyjnej, która go podzieliła, i wielkich wojnach światowych, które ukształtowały jego przyszłość.
Premiera: czwartek, 17 marca, godzina 20:00
Emisja: poniedziałek-piątek, godzina 20:00

Źródło: A+E Networks Poland

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *