„Masajowie kontra współczesny świat” na kanale Nat Geo People

Jak masajscy wojownicy odnajdą się w zachodnim społeczeństwie? I kto komu wyda się dziwniejszy – oni nam czy my im? Takie zderzenie zupełnie odmiennych kultur zostanie przedstawione w serii „Masajowie kontra współczesny świat”, która już od 25 sierpnia 2016 roku będzie emitowana na antenie Nat Geo People.

Boni i Lemarti to dwóch kenijskich wojowników z plemion Masajów i Samburu. Ich znajomość trwa już osiemnaście lat – jako nastolatkowie spotkali się podczas wspólnych ćwiczeń wojennych i zostali najlepszymi przyjaciółmi. Jednakże, mimo bycia dumnymi z korzeni i celebrowania plemiennych tradycji, nie należą do typowych przedstawicieli swojej społeczności – słuchają hip-hopu, jeżdżą na motocyklach i porozumiewają się w trzech językach. Na co dzień pracują jako przewodnicy, organizujący turystom niezapomniane emocje podczas safari.

Seria dokumentuje podróż, podczas której dwaj przyjaciele wymieniają doświadczenia z ludźmi z zupełnie innych kręgów kulturowych. Proste, naturalistyczne podejście kenijskich wojowników zostaje skontrastowane z konsumpcyjnym sposobem życia zachodu. Dzięki nim i ich świeżemu spojrzeniu, możemy zobaczyć jak dziwnym społeczeństwem tak naprawdę jesteśmy.

Masajowie kontra współczesny świat”

Emisja: czwartek, od 25 sierpnia, godzina 20:00

Źródło: FOX Networks Group

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *