Mecz otwarcia MŚ Brazylia 2014 oglądało 5,1 mln widzów

Średnio ponad 5,1 mln widzów TVP1 oglądało pierwszy mecz Mundialu w Brazylii. Awaria techniczna podczas ceremonii otwarcia nie odstraszyła więc kibiców od śledzenia Mundialu w TVP. Oglądalność spotkania Brazylia – Chorwacja była dwa razy lepsza niż meczu otwarcia mistrzostw w RPA przed czterema laty.

Udziały wyniosły 44,4%, co oznacza, że spotkanie oglądał prawie co drugi Polak, który wtedy miał włączony odbiornik telewizyjny. W szczytowym momencie mecz śledziło niemal 6,3 mln widzów.

To znakomite wyniki, jeśli porówna się je z oglądalnością meczu otwarcia podczas Mundialu w RPA w 2010 roku. Wtedy spotkanie RPA – Meksyk (1:1) zainteresowało w szczytowym momencie niecałe 3 mln widzów TVP2, a średnia oglądalność wyniosła 2,035 mln, zaś udziały – 27,08%.

Także, mimo fatalnej awarii łącza światłowodowego w Rio de Janeiro podczas ceremonii otwarcia mistrzostw, wyjątkowo liczni widzowie trwali przy TVP1, słuchając i oglądając komentarzy ze sportowego studia w Warszawie: było ich aż 2 mln 807 tys., co przełożyło się na udziały 20,2%.

Telewizja Polska jednocześnie informuje, że dziś, 13 czerwca o godzinie 21:50 TVP2 HD, a w niedzielę, 15 czerwca o godzinie 11:20  TVP1 HD wyemitują w całości uroczystość inauguracji Mundialu Brazylia 2014.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *