Premiera słuchowiska „Exodus” w radiowej Dwójce

Już w najbliższą niedzielę, 15 czerwca o godzinie 22:00 na antenie Programu 2 Polskiego Radia pojawi się słuchowisko „Exodus” Tomasza Mana, które uzyskało specjalną rekomendację jury w ubiegłorocznym konkursie zorganizowanym przez radiową Dwójkę i Stowarzyszenie Autorów ZAiKS. Audycja została zrealizowana w systemie dźwięku przestrzennego Dolby ProLogic II.

Tekst Tomasza Mana, jako jeden z dziewięciu, został wyróżniony w konkursie na słuchowisko zorganizowanym w 2013 roku przez Program 2 i Stowarzyszenie Autorów ZAiKS. W „Exodusie” poprzez monologi dziewięciu osób o różnym statusie i różnych zawodów autor opowiedział o przyczynach smutnego zjawiska współczesnej emigracji Polaków.

Dramatopisarz i reżyser Tomasz Man urodził się w 1968 roku. Tytuł doktora filologii polskiej zdobył na Uniwersytecie Wrocławskim, jest także absolwentem Wydziału Reżyserii Dramatu warszawskiej Akademii Teatralnej. W latach 2003-2005 był kierownikiem literackim w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie, a od 2004 do 2005 roku pracował jako konsultant programowy w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Częstochowie.

„Exodus”. Autor i reżyser: Tomasz Man. Muzyka: Marek Otwinowski. Realizacja akustyczna: Andrzej Brzoska. Obsada: Lena Frankiewicz, Anna Sroka-Hryń, Natalia Rybicka, Piotr Polak, Agata Góral, Magdalena Popławska, Justyna Wasilewska, Marcin Januszkiewicz, Katarzyna Herman.

Radiowa Dwójka zaprasza na premierę 15 czerwca (niedziela) w godzinach 22:00-22:40.

Słuchowisko powstało we współpracy z Narodowym Instytutem Audiowizualnym.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *