Mecze towarzyskie piłkarskiej reprezentacji Polski w TVP

Na mocy umowy zawartej pomiędzy Telewizją Polską, a Polskim Związkiem Piłki Nożnej, kibice biało-czerwonych zobaczą w niekodowanych kanałach towarzyskie mecze piłkarskiej reprezentacji Polski do czerwca 2018 roku.

Telewizja publiczna kupiła wyłączne prawa telewizyjne do anten otwartych (TVP1 HD/TVP2 HD) i kodowanej (TVP Sport) oraz dodatkowo do transmisji w internecie (sport.tvp.pl) i na urządzeniach mobilnych (TVP Stream). Umowa obejmuje mecze towarzyskie Polaków do czerwca 2018 roku, czyli do Mundialu w Rosji. Do tej imprezy (a także do Mundialu 2022 w Katarze) TVP także posiada już prawa.

Reprezentacja Polski to najważniejsza drużyna w naszym kraju i cieszę się, że jej wszystkie spotkania, nie tylko te eliminacyjne, ale i towarzyskie, będą dostępne szerokiej publiczności. Mecze w otwartych telewizjach, to najlepsza promocja polskiej piłki nożnej, a zwłaszcza drużyny narodowej – skomentował sekretarz generalny PZPN, Maciej Sawicki.

Porozumienie TVP – PZPN stanowi, że Telewizja Polska ma pełnię prawa do wszystkich spotkań towarzyskich organizowanych w kraju w oficjalnych terminach UEFA lub FIFA, natomiast w przypadku meczów rozgrywanych przez reprezentację za granicą – jeśli PZPN uzyska do nich prawa telewizyjne. TVP ma też prawo pierwszeństwa przy zakupie meczów poza oficjalnymi terminami np. spotkań przygotowawczych do Euro 2016 i Mundialu 2018.

Naszym celem było zawsze pokazywanie widzom meczów piłkarskiej reprezentacji Polski w kanale niekodowanym, na antenie ogólnopolskiej. Umowa z PZPN stanowi, że transmisje będą zawsze w TVP1 lub TVP2 oraz dodatkowo w TVP Sport. Konsekwentnie stawiamy też na rozwój tzw. nowych mediów i transmisje w internecie oraz w dystrybucji mobilnej, będzie je więc można zobaczyć także na stronie internetowej sport.tvp.pl i oraz na smartfonach i tabletach za pomocą naszej aplikacji mobilnej TVP Stream – mówi wicedyrektor TVP Sport, Marian Kubalica.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *