TVP Rozrywka z ofertą na Wielkanoc 2015

W Wielkanoc TVP Rozrywka zaprasza na znane kabarety w najlepszym wydaniu, wywiady z wielkimi gwiazdami, historie polskich przebojów i wiele innych atrakcji. Specjalnie dla swoich widzów antena przygotowała wyjątkowe autorskie audycje. TVP Rozrywka już od dwóch lat bawi i rozśmiesza swoich widzów, prezentuje polską rozrywkę i zdobywa coraz szerszą publiczność.

WIELKI PIĄTEK

„Sen o Warszawie”
Pierwszy, duży biograficzny film o Czesławie Niemenie – ikonie polskiej muzyki rozrywkowej. W filmie, do którego zdjęcia rozpoczęły się w 2005 roku, wykorzystano wiele nieznanych dotąd materiałów archiwalnych. Rzucają one nowe światło na życie artysty, ponieważ Niemen był uwielbiany przez swoją publiczność i raczej nielubiany przez ówczesne komunistyczne władze. Dla najmłodszego pokolenia jest to film o utalentowanym piosenkarzu, który zrobił oszałamiającą karierę i zapewnił sobie trwałe miejsce w polskiej muzyce rozrywkowej. Na polskim rynku pojawiło się jedenaście wydań jego płyt oraz pięć książkowych pozycji monograficznych. Za życia wydał ponad 20 longplayów. Nagrywał zresztą nie tylko w Polsce, również w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Francji, w USA, we Włoszech oraz w ZSRR.
Dokument w reżyserii Krzysztofa Magowskiego jest pierwszą – na taką skalę – próbą opisania giganta polskiej muzyki, rozpoczynając od miejsca jego urodzenia i wczesnej młodości, aż po dumną samotność kompozytora, aranżera i multiinstrumentalisty. Postać Niemena przybliżają przyjaciele, członkowie rodziny, krytycy, dziennikarze muzyczni, autorzy biografii (Roman Radoszewski, Marek Gaszyński).
Emisja: piątek, 3 kwietnia, godzina 20:15

WIELKA SOBOTA

„KabareTOP czyli Kabaretowa Lista Przebojów”
To dynamiczny montaż, wraz ze skrótami najzabawniejszych skeczy, fleszowymi niusami kabaretowymi oraz gościem odcinka. To widzowie, dzięki głosowaniu, decydują o tym, który skecz przejdzie do kolejnego odcinka a Grzegorz Dolniak przedstawia plotki z kabaretowego światka.
Emisja: sobota, 4 kwietnia, godzina 12:50 i 17:15

„Prywatne niebo”
Polski film obyczajowy z komediowym, a chwilami satyrycznym dystansem, w reżyserii Janusza Kondratiuka. Pokazuje polskie realia końca lat 80., czas zawrotnych karier biznesowych i finansowych, błyskawicznych awansów towarzyskich i wszelkich przewartościowań, jakie niósł rodzący się rodzimy kapitalizm. W rolach głównych: Henryk Bista, Zofia Merle, Andrzej Mroczek, Bronisław Pawlik.
Emisja: sobota, 4 kwietnia, godzina 18:55

NIEDZIELA WIELKANOCNA

„Wielkanocne jajeczko z Koniem Polskim”
Widzowie TVP Rozrywka wraz z Kabaretem Koń Polski podzielą się jajeczkiem i rozpoczną wielkanocne świętowanie.
Emisja: niedziela, 5 kwietnia, godzina 8:50

„Życie to kabaret – Dobry wieczór z Neo-Nówką – Ale jaja oraz Lanie wody”
Na poranek wielkanocny proponujemy spotkanie z kabaretem Neo-Nówka. Kabaret wielokrotnie gościł w TVP Rozrywka i cieszył się zawsze ogromnym zainteresowaniem widzów. Jak zwykle gwarantuje mnóstwo dobrej zabawy. „Dobry wieczór z Neo-Nówką” to specjalny dwuczęściowy świąteczny program wrocławskiego kabaretu. Ulubieńcy widzów oraz ich goście (Kabaret Elita, Katarzyna Piasecka) przedstawią w swój specyficzny sposób obraz Polski i Polaków, naszych wad, przywar i słabości. Zabawne skecze oraz nowe wykonania największych hitów kabaretu wprowadzą widzów w świąteczny nastrój.
Emisja: niedziela, 5 kwietnia, godzina 9:30 i 10:35

„A la show – Andrzej Poniedzielski”
Program autorski, którego twórcą i gospodarzem jest Alicja Resich-Modlińska, znana i lubiana dziennikarka, prezenterka telewizyjna, autorka wielu popularnych audycji, m.in. „Wieczór z Alicją” czy „Na wyłączność”. W świątecznym premierowym programie jej gościem będzie znany polski satyryk i poeta Andrzej Poniedzielski.
Emisja: niedziela, 5 kwietnia, godzina 12:40

„Kabaretowy Klub Dwójki – Hydraulicy”
Zapraszamy widzów do Klubu na śmigusowo-dyngusowe lanie wody. Gospodarze programu: Robert Górski z Kabaretu Moralnego Niepokoju i Marcin Wójcik z Ani Mru Mru wystąpią w roli hydraulików. W programie pojawią się wyjątkowi goście: Jan Kobuszewski, który złoży życzenia świąteczne, cztery niezwykle uzdolnione kobiety z kwartetu Obsession oraz Kacper Ruciński – gwiazda polskiego stand-up’u.
Emisja: niedziela, 5 kwietnia, godzina 13:20

„Spotkanie z Balladą – Ożenek w Kopydłowie „Rady Brygady”
Niezapomniane widowisko estradowo-kabaretowe z udziałem publiczności, emitowane w TVP w latach 1972-2006. Tym razem gwiazdy zaproszą do Kopydłowa na ożenek. Komendantowi OSP w Kopydłowie urwał się guzik od munduru, więc trzeba go wreszcie wyswatać, aby miał się kto zająć starym kawalerem. Rolę żony chętnie zagrałaby Hanka – cóż gdy Komendant nie zauważa jej umizgów. A tu właśnie pojawia się pełna uroku Kasia, która po skończeniu studiów wróciła do Kopydłowa. Ale romans Komendanta z Kasią nie jest jedyną sensacją w Kopydłowie.
Emisja: niedziela, 5 kwietnia, godzina 16:20

„Czas na hity Malickiego i Kmity”, część I
Po czterech latach na antenę TVP powraca Filharmonia Dowcipu z jej liderem Waldemarem Malickim, tym razem w towarzystwie Grupy Rafała Kmity. Obydwie formacje w czasie swojego życia scenicznego wypracowały (prawdopodobnie przypadkiem) nowe gatunki rozrywkowe. Ale to, co je łączy, to poczucie humoru. Humor zaskakujący, inteligentny, lekki i błyskotliwy.
Emisja: niedziela, 5 kwietnia, godzina 17:55

„KOC – Komiczny Odcinek Cykliczny”
Po wielu latach przypomnimy widzom „kultowy” telewizyjny program satyryczny autorstwa Sławomira Szczęśniaka i Grzegorza Wasowskiego, nadawany w Dwójce w latach 1995-2000. W Niedzielę Wielkanocną TVP Rozrywka wyemituje po raz pierwszy ten program na swojej antenie. Z przyjemnością wszyscy obejrzymy Wypożyczalnię Żartów, Wspomnienia Dyrektora Cyrku, czy AHŻ, czyli Akademię Humoru Żołnierskiego.
Emisja: niedziela, 5 kwietnia, godzina 20:50

„Olga Lipińska zaprasza”, część I
Olga Lipińska – reżyser, twórca spektakli teatralnych i telewizyjnych, przede wszystkim słynnego „Kabaretu Olgi Lipińskiej”, wraca z nowym programem. W rozmowie z Tomaszem Raczkiem wspominać będzie kulisy tworzenia swoich programów telewizyjnych, przypomni anegdoty z planu i wyjaśni z perspektywy lat konteksty historyczne konstruowania najsłynniejszych dialogów, skeczów i piosenek prezentowanych w jej programach. Rozmowa ilustrowana będzie omawianymi fragmentami programów: „Gallux show”, „Właśnie leci kabarecik”, „Kabaret Olgi Lipińskiej” oraz reżyserowanych przez Olgę Lipińską spektakli Teatru Telewizji. W święta widzowie obejrzą dwa przedpremierowe odcinki cyklu, którego emisję TVP Rozrywka rozpocznie pod koniec kwietnia.
Emisja: niedziela, 5 kwietnia, godzina 21:25

„Kabaret Moralnego Niepokoju. Pogoda na suma”
Kabaret Moralnego Niepokoju w składzie: Robert Górski, Przemysław Borkowski, Mikołaj Cieślak, Rafał Zbieć, Magdalena Stużyńska zaprosi na swoje największe przeboje. Podczas programu przeżyjemy m.in. próbę generalną spektaklu, w czasie której aktorzy, zmęczeni występami w reklamach, na potęgę mylą kwestie, zwiedzimy mieszkanie nuworysza, który zostanie tam naszym przewodnikiem oraz dowiemy się, jak dumni ze swoich dzieci mogą być ojcowie. Zobaczymy też ostatnie posiedzenie rządu. Całość uzupełnią doskonałe, jak zawsze, piosenki, starannie zaaranżowane przez Orkiestrę Moralnego Niepokoju pod kierownictwem Bartłomieja Krauze.
Emisja: niedziela, 5 kwietnia, godzina 22:55

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY

„Wielkanoc u Mariana i Heli”
Drugi dzień świąt rozpoczniemy na wesoło z Marianem i Helą. Ta znana od lat i lubiana para spędzi z nami poniedziałkowy poranek.
Emisja: poniedziałek, 6 kwietnia, godzina 8:40

„Rolnik szuka żony”
W święta obejrzymy przedpremierowy odcinek II serii programu „Rolnik szuka żony”. Marta Manowska przedstawi widzom nowych bohaterów. O tym, jak potoczą się ich poszukiwania widzowie dowiedzą się od września w TVP1 HD.
Emisja: poniedziałek, 6 kwietnia, godzina 14:45

„Spotkanie z Balladą – Ożenek w Kopydłowie „Zrękowiny””
W poniedziałkowe popołudnie zaprosimy widzów na drugą część ożenku w Kopydłowie. Komendant OSP w Kopydłowie, choć nadrabia miną i nie chce się do tego przyznać – utonął w błękitnych oczach Kasi. Marysia z Piotrkiem dyskretnie sterują romansem chcąc Komendanta koniecznie wyswatać. Helusia z Firkową przeprowadzają rekonesans, jak obsadzić Wincentego na cokole, a Władek ma nieustające problemy z nowo zakupionym samochodem. Wreszcie zapowiedziane zrękowiny Komendanta gromadzą wszystkich Kopydłowiaków przed remizą.
Emisja: poniedziałek, 6 kwietnia, godzina 15:45

„Czas na hity Malickiego i Kmity”, część II
Drugą część Filharmonii Dowcipu z jej liderem Waldemarem Malickim, w towarzystwie Grupy Rafała Kmity widzowie obejrzą w drugi dzień świąt.
Emisja: poniedziałek, 6 kwietnia, godzina 17:50

„KOC – Komiczny Odcinek Cykliczny”
W lany poniedziałek zapraszamy na kolejny, tym razem „hydrologiczny” odcinek Cykliczny. Co się stało z wodą, gdzie zniknęła, to zagadka, na którą odpowiedzą: Sławomir Szczęśniak i Grzegorz Wasowski.
Emisja: poniedziałek, 6 kwietnia, godzina 20:30

„Olga Lipińska przedstawia”, część II
Druga część przedpremierowego cyklu Olgi Lipińskiej.
Emisja: poniedziałek, 6 kwietnia, godzina 21:25

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *