Zakazana miłość, wakacyjny romans, zdrady i powroty. Szykuje się melodramatyczny początek wakacji w Kino Polska.

Mieszkańcy Legnicy wciąż pamiętają swoją historię o Romeo i Julii: zakazany romans między żoną stacjonującego w mieście radzieckiego pilota wojskowego i polskim oficerem. Waldemar Krzystek opowiedział ich losy w melodramacie “Mała Moskwa”. Jego kinowa wersja zwyciężyła na festiwalu w Gdyni, Kino Polska pokaże zaś czteroczęściowy miniserial. To prawdziwy wyciskacz łez, a przy tym doskonałe kino historyczne. Lesław Żurek objawił się tu jako jeden z czołowych polskich amantów, ale jeszcze bardziej zapada w pamięć świetna Swietłana Chodczenkowa w trudnej, bo podwójnej roli.

Dwie pary, odludny domek nad jeziorem, zadawnione pretensje, skrywane namiętności… “Pod powierzchnią” to rzadki w polskim kinie okaz: thriller erotyczny. Mazurski wyjazd czwórki znajomych zmienia się w dziwaczną grę z dramatycznym finałem. Warto zwrócić uwagę na niezwykłe zdjęcia: niepokojące krajobrazy i efektowne ujęcia podwodne.

“100 lat miłości” to cykl przygotowywany przez Kino Polska we współpracy z Filmoteką Narodową. Co miesiąc widzowie mają szansę obejrzeć premierę kolejnego cyfrowo oczyszczonego przedwojennego przeboju. Tym razem będzie to “U kresu drogi”: dramat obyczajowy z 1939 roku. Wyreżyserował go Michał Waszyński. Lipcowa premiera opowiada dramatyczne losy rodziny Turwidów, rozdzielonej na wiele lat błahym nieporozumieniem, a teraz stającej przed szansą na pojednanie. Występują najjaśniejsze gwiazdy przedwojnia: Kazimierz Junosza-Stępowski, Mieczysława Ćwiklińska i Franciszek Brodniewicz.

W świecie bohaterów serialu “Defekt” tytułową wadą jest uczciwość. Klasyczna para “gliniarz i prokurator” walczy tu z wszechobecną korupcją – także wśród tych, którzy teoretycznie powołani są do ochrony prawa. A jeśli dodać, że chorobliwie uczciwa prokurator to Magdalena Cielecka, zaś zgorzkniały gliniarz to Piotr Fronczewski, wiadomo już, że mamy do czynienia z przebojem.

Oprócz tego w lipcu w Kino Polska można będzie zobaczyć również między innymi “Być jak Kazimierz Deyna”, “Dom zły” Wojciecha Smarzowskiego, “Wyrok na Franciszka Kłosa” Andrzeja Wajdy z Mirosławem Baką, “Sztuczki” i “Pręgi” z Michałem Żebrowskim.

“Mała Moskwa”

Emisja: sobota, 4 lipca, godzina 15:55

“Pod powierzchnią”

Emisja: niedziela, 5 lipca, godzina 20:00

“U kresu drogi”

Emisja: poniedziałek, 27 lipca, godzina 18:20

“Defekt”

Premiera: środa, 1 lipca, godzina 16:00
Emisja: poniedziałek-piątek, godzina 16:00

Źródło: Kino Polska TV