2,3 mln widzów „Wielkiego Testu z Historii”

„Wielki Test z Historii. Od niepodległości do niepodległości”, który TVP1 HD wyemitowała w poniedziałkowy wieczór 22 czerwca 2015 roku obejrzało ponad 2,3 mln widzów. Najlepiej na pytania dotyczące historii Polski w XX wieku odpowiadali aktorzy Katarzyna Kwiatkowska i Stefan Friedman.

Zwycięski duet wygraną w wysokości 30 tys. zł przekazał na rzecz Fundacji Wspólnota Pokoleń. W finale pokonał Grażynę Zielińską i Krzysztofa Króla. Zwycięzcom pogratulowali Łukasz Kamiński, prezes Instytutu Pamięci Narodowej oraz Juliusz Braun, prezes Zarządu TVP S.A., który przekazał symboliczny czek.

Do sukcesu Wielkiego Testu z Historii w kluczowym stopniu przyczyniła się świetna współpraca z Instytutem Pamięci Narodowej. Jego pracownicy także dobrze wiedzą, jak popularyzować najnowszą polską historię. Dzięki temu nasze widowisko edukacyjne mogło dotrzeć również do licznego grona młodych widzów – mówi wicedyrektor TVP1, Andrzej Godlewski.

„Wielki Test z Historii. Od niepodległości do niepodległości” to już 28. program zrealizowany przez Jedynkę, tym razem we współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej. Obejrzało go 2 mln 326 tys. widzów w grupie 4+ (udziały wyniosły 15,2%) oraz 717 tys. w grupie 16-49 (udziały wyniosły 11,3%). Natomiast 250 tys. osób łącznie rozwiązywało test on line na stronie Interia.pl i na smartfonach korzystając z aplikacji Wielki Test TVP.

Program prowadzili Paulina Chylewska i Maciej Orłoś, wyreżyserował go Konrad Smuga, redaktorem prowadzącym była Irena Pręcikowska z Redakcji audycji społeczno-publicystycznych TVP1, producentem Jolanta Filipowicz z Agencji Produkcji Telewizyjnej i Filmowej TVP, projekt koordynowała Paulina Nowakowska z Biura Reklamy TVP. Partnerem medialnym była Interia, a patronami RMF FM oraz Super Express.

Przed widzami Jedynki kolejne testy tuż po wakacjach, we wrześniu.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *