„Miasto z morza” dobrze przyjęte przez widzów TVP1/HD

Emitowany w niedzielę, 19 sierpnia br. w TVP1/HD serial „Miasto z morza”, oparty na motywach słynnej powieści Stanisławy Fleszarowej – Muskat „Tak trzymać”, spotkał się z dużym zainteresowaniem telewidzów. Pierwsze dwa odcinki znalazły się wśród programów najchętniej oglądanych w Polsce. Większą widownię, w grupie audycji trwających ponad 10 minut, miały tylko programy informacyjne głównych stacji.

Pierwszy odcinek „Miasta z morza” zainteresował 2 660 tysięcy widzów w grupie 4+. Udziały w rynku widowni wyniosły 20,4%. Oznacza to, że serial przyciągnął co 5. osobę mającą włączony telewizor po godzinie 20:00. Kolejny odcinek czteroodcinkowej serii zgromadził podobne audytorium: 2 574 tysięcy osób (udziały 19,1%). Średnia oglądalność dwóch odcinków ukształtowała się na poziomie 2 617 tysięcy osób (udziały 19,7%). 19 sierpnia TVP1/HD była stacją pierwszego wyboru osiągając średnie dzienne udziały w wysokości 14,7%.

Następne dwa odcinki premierowego serialu TVP1/HD „Miasto z morza” zostaną pokazane 26 sierpnia. Początek emisji o godzinie 20:20. Serial ukazuje pionierski okres budowy portu gdyńskiego, inwestycji na tamten czas olbrzymiej i kosztownej, realizowanej wysiłkiem polskiego rządu, inżynierów polskich i francuskich oraz robotników. Akcja obejmuje okres około trzech lat, od lata 1923 do uzyskania przez Gdynię praw miejskich (10 lutego 1926).

Źródło: Telewizja Polska/Nielsen Audience Measurement 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *