TVP INFO od jesieni bez „Rozmowy dnia”

„Rozmowa dnia”, publicystyczny program Jana Ordyńskiego, spadnie jesienią z ramówki TVP INFO. Zdaniem kierownictwa oznacza to awans dla dziennikarza.

Jan Ordyński, komentator tygodnika „Przegląd”, prowadził „Rozmowę dnia” od 3 grudnia 2009 roku. Program, który będzie nadawany jeszcze do końca sierpnia, ukazuje się w dni powszednie o 16:00. We wrześniu na tę godzinę zostanie przeniesiona audycja „Raport z Polski”.  – Powiedziano mi, że telewizja tnie koszty. Do mojego programu i doboru gości nigdy nie było zastrzeżeń – mówi Jan Ordyński. Według danych Nielsen Audience Measurement „Rozmowę dnia” ogląda w tym roku średnio 240 tysięcy widzów, co daje TVP INFO 3,5% udziału w rynku (2 stycznia – 16 sierpnia br.).

Jan Ordyński zostanie w TVP INFO jako komentator anteny w sprawach politycznych, społecznych i prawnych – wyjaśnia Joanna Stempień-Rogalińska, rzeczniczka prasowa Telewizji Polskiej. I tłumaczy, że to awans dla dziennikarza: – Wzrośnie jego ranga i częstotliwość pojawiania się na antenie – mówi.

Źródło: Press

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *