Michał Cieślak – Taylor Mabika w walce wieczoru gali Polsat Boxing Night

W sobotę 5 grudnia czołówka polskich pięściarzy wystąpi na gali Polsat Boxing Night. Będzie to już dziewiąta edycja wydarzenia, które wyniosło polski boks zawodowy na zupełnie nowy poziom sportowo-organizacyjny oraz finansowy.

Sprawdź ofertę kanału Polsat w PROGRAMIE TV

Idea stojąca za galami spod znaku Polsat Boxing Night to konfrontacje wyłącznie najlepszych oraz najbardziej obiecujących polskich i zagranicznych pięściarzy. Tylko takie zestawienia gwarantują sportowcom niezbędny rozwój, a kibicom dostarczają największych emocji.

W sobotę 5 grudnia Michał Cieślak, jeden z najlepszych polskich pięściarzy wagi junior ciężkiej i niedawny pretendent do mistrzowskiego pasa federacji WBC, skrzyżuje rękawice z Taylorem Mabiką. Gabończyk to postać doskonale znana polskim fanom boksu, którzy trzykrotnie mogli oglądać go w akcji na galach organizowanych w naszym kraju. Doświadczenie wyniesione z walk z czołowymi polskimi i zagranicznymi zawodnikami czyni z niego niezwykle wymagającego rywala.

Mabika to solidny pięściarz, który nie przegrywa przed czasem. Skupiam się jednak na sobie, a nie na swoim rywalu. Miałem długą przerwę od boksu i chcę pokazać się z jak najlepszej strony. Cały czas jestem w dobrej kondycji ponieważ w ostatnich miesiącach dostawałem różne propozycje pojedynków i musiałem pozostawać w formie. Każda moja walka jest o być albo nie być. Piątego grudnia wychodzę do ringu, robię swoją robotę i jedziemy dalej. Cieszę się, że będę mógł walczyć na gali Polsat Boxing Night i zapraszam wszystkich kibiców do oglądania – powiedział Michał Cieślak, uczestnik walki wieczoru grudniowej gali Polsat Boxing Night

Pierwsza z ośmiu dotychczasowych gal Polsat Boxing Night odbyła się w 2009 roku. W kolejnych edycjach kibice wielokrotnie oglądali zmiany pokoleniowe oraz narodziny nowych gwiazd polskiej sceny boksu. Jednym z talentów, który swoje szlify zbierał w ringu z charakterystycznym czerwonym logotypem jest właśnie Michał Cieślak. W sobotę 5 grudnia Radomianin po raz pierwszy wystąpi na Polsat Boxing Night w walce wieczoru.

Na gali Polsat Boxing Night Cieślak vs Mabika planowanych jest co najmniej sześć pojedynków. Nazwiska kolejnych bohaterów gali będą ujawniane w każdy czwartek w Magazynie Sportów Walki „Koloseum”, a szczegóły wydarzenia zostaną przedstawione na oficjalnej konferencji prasowej. Transmisja gali Polsat Boxing Night Cieślak vs Mabika dostępna będzie w Telewizji Polsat.

Źródło: Telewizja Polsat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *