Międzynarodowy Dzień Jazzu w radiowej Dwójce

Dwójka zaprasza na wyjątkowe wydarzenia muzyczne z okazji zbliżającego się Międzynarodowego Dnia Jazzu. 29 i 30 kwietnia w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego wystąpią Mitch & Mitch, kwartet Jerzego Jastrzębskiego i Jazz-Band Młynarski Masecki. Koncerty transmitowane będą na antenie od godziny 19:00.

30 kwietnia świat celebrować będzie Międzynarodowy Dzień Jazzu. Do wspólnych obchodów dołączył Program 2 Polskiego Radia. W najbliższy weekend 29 i 30 kwietnia na antenie transmitowane będą wydarzenia zorganizowane w Studiu Koncertowym im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie.

W sobotę 29 kwietnia wystąpi zespół Mitch & Mitch with Their Incredible Combo. Muzycy wykonają repertuar z albumu Jerzego Miliana nagrany w 1975 roku z Orkiestrą Rozrywkową Polskiego Radia i Telewizji w Katowicach. Płyta uznawana jest za jedno z najwybitniejszych polskich przedsięwzięć artystycznych.

W niedzielę 30 kwietnia ciąg dalszy obchodów Międzynarodowego Dnia Jazzu. W pierwszej części wieczoru wystąpi Kwartet Jerzego Jastrzębskiego, w składzie: Jerzy Jastrzębski – akordeon, Marcin Masecki – pianino, Piotr Domagalski – kontrabas, Jan Emil Młynarski – perkusja. Następnie na scenie zagra Jazz-Band Marcina Maseckiego i Jana Emila Młynarskiego. Dwaj panowie powołali do życia zespół odwołujący się do starej tradycji polskich orkiestr jazzowych okresu międzywojennego. W repertuarze Jazz-Bandu Młynarski Masecki obok nieznanych dotąd utworów swingowych zagoszczą popularne na całym świecie tanga polskich kompozytów. Całe przedsięwzięcie skupione będzie wokół postaci Adama Astona – najwybitniejszego przedwojennego polskiego śpiewaka rozrywkowego oraz Henryka Warsa – najważniejszego polskiego przedwojennego pianisty, aranżera i kompozytora.

Gospodarzami obu wieczorów będą Jacek Hawryluk – zastępca dyrektora Programu 2 Polskiego Radia i dziennikarz radiowej Dwójki Bartek Chaciński. Transmisja koncertów w „Filharmonii Dwójki” od godziny 19:00.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *