Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w „Lecie z Radiem”

W niedzielę 9 lipca o godzinie 23:05 Program 1 Polskiego Radia zaprasza na „klasyczną” odsłonę „Lata z Radiem”. W programie będzie można usłyszeć relacje z XXIII Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju. Fragmenty audycji pojawią się na antenie już w piątek 7 lipca w ramach „Lata z Radiem” o godzinie 11:30 i „Przebojem w wakacje” o godzinie 23:05.

„Klasyczne Lato z Radiem” zaprasza na relacje z XXIII Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju. W programie omówione zostaną najciekawsze koncerty, w których brali udział zdobywcy najwyższych nagród dwóch najważniejszych wykonawczych konkursów: XV Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. H. Wieniawskiego (2016) – zwyciężczyni Veriko Tchumburidze i laureatka II nagrody – Koreanka Bomsori Kim oraz XVII Międzynarodowego Konkursu Pianistyczngo im. F. Chopina (2015) – Kanadyjczyk z Quebecu Charles Richard – Hamelin, zdobywca II nagrody. W audycji będzie można usłyszeć wybrane fragmenty ich festiwalowych koncertów, a także wybitną polską śpiewaczkę Joannę Woś (sopran) wraz z Orkiestrą Filharmonii Śląskiej pod dyr. Tadeusza Wojciechowskiego (z inauguracji Festiwalu) oraz Orkiestrę Kameralną Polskiego Radia „Amadeus” pod dyrekcją Anny Duczmal-Mróz. Skrzypaczce Bomsori Kim towarzyszyć będzie pianistka Hanna Holeksa.

Prowadzący audycje Adam Rozlach zapowie również kolejny weekend „Klasycznego Lata z Radiem”. W przyszłym tygodniu będzie można posłuchać koncertu z XXIV Międzynarodowej Letniej Akademii Muzyki Dawnej w Warszawie.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *