„Miłość i puste słowa” wiosną w TVP

W kwietniu na antenie TVP1 widzowie będą mogli obejrzeć niezwykły dokument „Miłość i puste słowa”, którego koproducentem jest Telewizja Polska. To intymna opowieść o miłości na przekór cierpieniu, złości i bezsilności w obliczu nieuleczalnej, wyniszczającej choroby Alzheimera. Film prezentowany będzie także podczas prestiżowej konferencji INPUT 2019 w Bangkoku.

Sprawdź ofertę kanału TVP1 w PROGRAMIE TV

„Miłość i puste słowa” to dramat wieloletniego małżeństwa, które musi zmierzyć się z nieuchronnością odchodzenia w niepamięć. Czy odnajdą się w rzeczywistości, w której nie ma miejsca dla starych ludzi? Czy on zdoła przeprowadzić żonę przez doświadczenie choroby, tak, by oszczędzić jej niepotrzebnego lęku?

Bohaterami pełnometrażowego filmu dokumentalnego w reżyserii Katarzyny Imielskiej są Adam i Wanda, wieloletnie małżeństwo. On jest zdrowy, ona choruje na Alzheimera. Filmowa historia rozpoczyna się, gdy stan kobiety gwałtownie się pogarsza, a jej niepamięć staje się coraz bardziej dojmująca. Adam sam opiekuje się żoną. Codziennie, dwadzieścia cztery godziny na dobę. Myje, karmi, zmienia pieluchy. I ciągle przypomina o dawnym życiu. Pokazuje stare, amatorskie filmy z ich przeszłości, a na nich ich samych. Młodych, zakochanych. Wierzących w szczęśliwą przyszłość. Wspólną przyszłość. Adam postanowił, że nie odda Wandy. Po prostu. Na przekór temu, że jego życie staje się piekłem. Wbrew radom lekarzy i rodziny. Postanowił, że nie zrobi tego nawet wtedy, gdy ona zapomni jego imię. Wie, że jej oczy zawsze szukają jego. Czy zdoła wypełnić swoje przyrzeczenie?

Film został zakwalifikowany przez międzynarodowe jury do pokazu podczas INPUT 2019 w Bangkoku. To największa i najbardziej prestiżowa programowa konferencja telewizji publicznych z całego świata, która co roku organizowana jest przez nadawców publicznych z różnych krajów świata. Film dokumentalny „Miłość i puste słowa” jest jedyną polską pozycją na tegorocznym INPUT i będzie prezentowany obok 80 innych audycji kilkudziesięciu telewizji publicznych ze wszystkich kontynentów.

MIŁOŚĆ I PUSTE SŁOWA, TVP1, 24 kwietnia 2019, godz. 22:25.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *